Tábořiště Hoštejn

Tábořiště spravujeme od roku 2005 se sestrami ze 4. dívčího oddílu společně. Každý rok se ho pokoušíme o něco vylepšit. Např. v roce 2012 jsme začali se stavbou patek na jídelně.  Dále jsme koupili vojenskou polní sprchu, a tak máme 4 sprchy s teplou vodou. Na tábořišti máme také  maringotku, kterou lze využívat i v průběhu tábora.

Tábořiště je vybaveno pro cca 40 osob. Okolo louky protéká říčka Březná. Vodu v poslední době dovážíme z vesnice (cca 1,3 km). Po převaření je možné vodu brát i z bližší studánky (cca 400 m).  Na tábořišti je postavena kuchyň s jídelnou. Většinou stavíme 25 podsadových stanů, na které jsme pořídili nové celty. Máme zde dvě vojenské umývárny (skládací korýtka). Potraviny skladujeme ve sklípku u řeky, skládku a 1 podsadovém stanu ve stínu u řeky vedle kuchyně, popř. v maringotce. V kuchyni jsou velká zděná kamna a běžné vybavení kuchyně. Dále zde máme PB sporák s troubou, kde pečeme buchty.

Nakupovat je možné v Hoštejně - cca 1,5 km, nebo v Zábřehu - cca 10 km. Na tábořiště je možné se dostat vlakem - vystoupit v Hoštejnu a pak cca 2 km. Doktor je v Zábřehu. Nemocnice v Šumperku.

V případě zájmu napište na e-mail emilka.ct@sez­nam.cz

Fotografie tábořiště jsou dole pod textem.

V poslední době se množí stále stejné dotazy, takže je zkusíme hromadně zde zodpovědět

• GPS souřadnice: 49°52'50.69"N,16°45'­36.13"E
  • cena za 14 dní je 14.000 Kč. První běh staví tábor a poslední ho bourá. My dodáme jednu osobu, která bude práce koordinovat. Poslední běh má cenu o něco nižší - domluvíme se při podpisu smlouvy.  Při kratším táboře je cena 1.100 Kč/den - počítá se příjezd i odjezd (konec o víkendu, popř. dle domluvy s přebírajícím během).  Bourá vždy poslední běh.
  • dřevo lze získat v přilehlém lese v rozumném množství (kuchyň, 3× táborák)
  • vybavení: butar, kamna, podsadové stany (matrací máme 30 ks), 2 dvoukoláky, tůčko,  maringotka, 50 l sudy na vodu, umývárna, rýč, lopata, krumpáč a další. Kompletní seznam posíláme v cca červnu. Na fotkách je vidět většina vybavení.
  • na hygienu (Krajská hygienická stanice Pardubického kraje se sídlem v Pardubicích, územní pracoviště Ústí nad Orlicí, Smetanova 1390, 562 01 Ústí nad Orlicí) se hlásí každý organizátor sám.
  • spojení vlakem (žst. Hoštejn) odtud pěšky asi 2 km. Autobus sem nejezdí.
  • autem se lze dostat po silnici k louce za řekou, odkud se musí asi 80m do tábora přes most. Další možnost je příjezd po lesní cestě - poté pěšky na tábořiště.
  • tábořiště je jedna velká louka - dostatek místa na hry. V okolí je dostatek lesů. Přímo nad táborem je stráň s lesem.
  • záchody jsou suché - latrína - 6 sedátek.
  • Více podrobných záběrů lze získat z fotogalerií

Tábor v Hoštejně - ideální místo

Hledáte další tábořiště k pronajmutí ???

Tak zkuste databázi tábořišť - http://ubytovani.e-skaut.cz

Umývárna + sprchy Kamna, brutar Jídelna Jídelna Kamna Inventář Umývárna Sprchy Tábor Latrína Maringotka Tábor 2 Kuchyň s jídelnou Inventář 2 Nádobí Molo Náměstí Stany Studánka