Lanové centrum - Peklák

[google_banner]

PROHLÍDNĚTE SI PARK: Televize OIK.cz

Aktuálně z Pekláku -

• informace a rezervace na tel:
    • + 420 465 322 777
    • + 420 731 125 800
  • informace a rezervace mail : ekobi-peklak@ktct.cz

Jak se tam dostat

Doporučujeme se držet městského orientačního značení - směr Lanový park, nebo lyžařský vlek, případně fotbalový stadion ( v našem těsném sousedství ). Toto značení Vás navede ze všech směrů autem ( od Litomyšle, Ústí nad Orlicí, Svitavy, Lanškroun ) a také od autobusového a železničního nádraží.

Ceník  vstupného

Dopělá osoba   150 Kč
Dítě do 15ti let   100 Kč

Rodinné vstupné I ( tříčlenná rodina )   300 Kč
Rodinné vstupné II ( čtyřčlenná rodina )   400 Kč

Skupinové vstupné ( organizované skupiny * )   90 Kč / osobu
ceny včetně DPH

* nutno dodat seznam účastníků s hlavičkou organizace.

Provozní doba

• otevřeno od čtvrtka do neděle od 10 do 18:30 hodin. Poslední nástup na překážky je v 17:00.
  • Pondělí - středa - zavřeno.
  • Po dohodě je nožno park otevřít skupinám nad 5 osob v jakýkoli den a hodinu.
  • Od 15.10.2007 otevřeno pouze po rezervaci - skupiny nad 5 osob.
  • Park je otevřen téměř za každého počasí
    • - drobné mrholení nebo přeháňka není překážkou.
    • - provozovatel si vyhrazuje právo změny pro případ pořádání veřejných akcí.

Dodavatelská firma Outdoor Solutions z Prahy dokončuje poslední montážní práce. V dalších dnech bude provádět zaškolování pracovníků Eko Bi, kteří budou provoz lanového parku Peklák zabezpečovat tak, aby byl bezvadný  po technické stránce a současně zajistí proškolení, vybavení a bezpečnost všech návštěvníků, kteří zkusí svou obratnost na nově zřízené lanové "opičí dráze".  Datum uvedení do veřejného provozu a další podmínky nebyly dosud provozovatelem sděleny. Bylo by nezodpovědné vyhlásit nějaké datum a pak je měnit a posunovat.

Dosud zde ani není instalována žádná tabule s pokyny a informacemi. Novou letní atrakci na Pekláku si chodí zvědavě prohlížet řada občanů třeba na procházkách se psy. Nyní již mají každý den možnost  občerstvení v nově otevřeném bufetu Peklák, kde je  pamatováno i na návštěvy s dětmi. Lanová dráha má zajímavou konstrukci, umožňuje střídaní lezecké techniky. Je vedena v takové výšce, aby  na ni nebylo možné normálně vylézt. Umístění  a začlenění atrakce přímo do lesa  se myslím velmi povedlo.

Text a foto: Českotřebovský zpravodaj

Město Česká Třebová a společnost Eko Bi ve spolupráci s dodavatelem připravuje na Pekláku další letní zařízení pro outdoorové aktivity - Lanový Park. Vše se připravuje pro dokončení a předání zařízení. Lanový park návštěvníkům nabídne příležitost osvojit si horolezecké dovednosti.

„Je to další atrakce, kterou chceme do areálu Peklák přitáhnout návštěvníky a zvýšit jeho komerční využití. Naplňujeme tím podmínku Unie zajistit takové aktivity, které umožní celoroční provoz areálu,“ řekl starosta Jaroslav Zedník. Na okraji lesa u sjezdovky vyrůstá dvacet pět lezeckých překážek tvořených lany a dřevěnými trámy. Investici získala na základě zakázky města Česká Třebová pražská firma Outdoor solutions . Lidé si zde mohou zacvičit a zažít zábavu i adrenalinové napětí. Návštěvník po zaškolení získá vybavení, při sportovním výkonu bude zajištěn s pomocí karabiny. Procházka po laně je ve výšce asi šesti metrů nad zemí. Pohyb přes překážky je přitom bezpečný.

Pro návštěvníky areálu je již od začátku května 2007 zajištěno občerstvení ve vybudovaném kiosku Pod sjezdovkou, který je nyní otevřen každý den od 14 - 18 hodin. Investice má hodnotu 950 tisíc korun a nemusí být v této lokalitě poslední. Provoz Lanového parku Peklák bude také zajišťovat Eko Bi, v budoucnu by zde mohly být i další atrakce.

Další možností, jak využít přímo nově vybudovanou lyžařskou sjezdovku během léta, jsou maxi koloběžky, které se využívají i v jiných střediscích. Dále se uvažuje i o výstavbě letní bobové dráhy. To ovšem vůbec není laciná investice...

Areál Peklák by se tak stal ještě známějším a vyhledávanějším během celého roku. Samozřejmostí by pak mělo být jeho zařazení do celostátního projektu "Aktivní turistika v Česku". Na webu se dozvíme, že realizátorem projektu Aktivní turistika v Česku (www.aktivni-turistika.cz) je svazek obcí Region Orlicko-Třebovsko spolu s 25 sportovně-relaxačními areály, partnery Klubu českých turistů a agenturou CzechTourism.

Fotografie jsou ilustrativní

Projekt je spolufinancován Pardubickým krajem a Evropskou unií. Mezi aktivitami tohoto projektu však bohužel zatím českotřebovský areál Peklák není, ačkoliv je vlastně "doma". Věřím, že manažeři tohoto projektu brzy areál Peklák zaregistrují též jako zajímavý cíl vhodný k propagaci.

Text: Českotřebovský zpravodaj

Z jednání rady města 25.4. 2007 - Česká Třebová

č. 469 - Rada města schvaluje výjimku ze Směrnice pro zadávání veřejných zakázek malého rozsahu Městem Česká Třebová ze dne 11.1.2007 a souhlasí s přidělením veřejné zakázky malého rozsahu na stavební práce „Lanový park Peklák, Česká Třebová“ a s uzavřením smluvního vztahu se zhotovitelem OUTDOOR SOLUTIONS s.r.o., Matějkova 2121/7, Praha 9 - Libeň, PSČ 190 00, IČ 272 26 484, za nejvýše přípustnou cenu ve výši 950.619,60 Kč včetně DPH.