Výzvy

Sekce: Učení » Skautské a vlčácké zkoušky » Výzvy

Noční bděníNoční bdění

Dokážeš hodinu ležet vzhůru ve spacáku, když tě uprostřed noci někdo vzbudí? Ovládneš svoji únavu, abys neusnul/a? O splnění této výzvy se můžeš pokoušet maximálně třikrát.

Ranní svítáníRanní svítání

Budeš vzbuzen pozdě v noci. Tvým úkolem bude dorazit do stanoveného termínu, kdy bude vycházet Slunce, na vrchol blízkého kopce. Zvládneš překonat spánek a v ranní tmě a zimě vyjít do kopců? Výzvu je možné zkusit maximálně třikrát.

Noční návratNoční návrat

Budeš v noci vyvezen se zavázanýma očima z tábora na neznámé místo. Tvým pomocníkem bude baterka, mapa a buzola. Dokážeš se do budíčku vrátit zpátky do tábora? Dokážeš se v temné neznámé krajině zorientovat a najít správnou cestu domů? O tuto výzvu se můžeš pokusit maximálně dvakrát.

VýsadekVýsadek

Neznámé místo, žádná mapa a poraď si. Ocitneš se ve dne na neznámém místě bez orientačních pomůcek. Dokážeš se vrátit do tábora nebo na jiné známé místo? O tuto výzvu se můžeš pokusit maximálně dvakrát.

Tři orlí peraTři orlí pera

Dokážeš vydržet celý jeden den mlčet, celý den ovládat svůj hlad a nakonec celý den strávit o samotě, aniž by tě kdokoliv viděl, ale tys viděl ostatní? Výzva se plní na táboře a každá část trvá 24 hodin. Na každou část jsou maximálně 3 pokusy na jednom táboře. O získání zkoušky je možné pokusit se nejvíce na 2 táborech.

24 hodin na stromech24 hodin na stromech

Dokážeš strávit na stromě celý den? Dokážeš si postavit síť nebo jiný příbytek, abys 24 hodin vydržel nad zemí? Na plnění této výzvy máš jen jeden pokus.

Dva dny bez ničehoDva dny bez ničeho

Vyrazíš ráno z tábora bez ničeho - bez jídla, bez spacáku, bez peněz. Dokážeš si až do dalšího večera poradit? Dokážeš si vydělat svou prací na jídlo a přespání a urazit při tom alespoň 15 km? Na plnění této výzvy máš jen jeden pokus.

Nositelé "Noční bdění"

Klíště

Nositelé "Ranní svítání"

Nositelé "Noční návrat"