Vlčci, odborky, výzvy

Sekce: Učení » Skautské a vlčácké zkoušky
Aktualizováno 25.11.2015, 18:07

Jak pro vlčata, tak i pro skauty tyto zkoušky prověřují znalosti a dovednosti jednotlivce. Ukazují, co se vlče nebo skaut neučilo nebo dokázalo. Při splnění vlčka, odborky nebo výzvy vlče nebo skaut dostane diplom na památku složení zkoušky. Aby mohl člen i veřejně ukázat, co umí, získá také nášivku na kroj. Tyto se našívají na pravý rukáv pod znak WOSM.

Každou zkoušku člen plní s patronem, tj. některým vedoucím, který dohlíží na splnění všech úkolů, pomáhá při výběru volitelných úkolů a motivuje.

O splnění zkoušky se může pokusit opravdu kdokoli. Pokud si vyberete konkrétní zkoušku nebo potřebujete s jejím výběrem poradit, můžete se obrátit na družinového vedoucího, který s vámi zkoušku buď splní nebo vám přidělí patrona.

Vlčci - pro vlčata

Umístění vlčkůCelkem jich je 56. Jsou rozděleny podle barev do skupin. Nášivky mají tvar trojúhelníku a je na nich vyobrazena dovednost.

1. znak - znak WOSM

2. znak - Hnědá panda

Dále se na pravém rukávu nosí vlčci. Nejvýše se nosí vlčci bílé skupiny. Dále v pořadí, jak byly získány.

Přehled všech vlčků je ke stažení zde

Odborky a odbornosti - pro skauty

Nášivky odborek a odborností jsou ve tvaru kruhu. Odborky jsou celobarevné. Odbornosti mají uprostřed vyobrazenou dovednost a pozadí je jednobarevné.

Nosí se opět na pravém rukávu pod znakem WOSM a výzvami. Nejvýše se nosí odborky a pod nimi odbornosti.

Přehled všech odborek a odborností je ke stažení zde

Výzvy - pro skauty

Výzvy jsou odlišné od vlčků a odborek tím, že pro jejich splnění není potřeba žádná konkrétní dovednost. Cílem je vyzkoušet si něco nového, neobvyklého - zkrátka je to VÝZVA!

Jednotlivé výzvy je možné plnit po dokončení stupně stezky. Po každém stupni jiné výzvy.

Zde je seznam výzev:

• Noční bdění
  • Ranní svítání
  • Výsadek
  • Noční návrat
  • Tři orlí pera
  • Dva dny bez ničeho
  • 24 hodin na stromech

V dalších článcích budu psát o jednotlivých vlčcích, odborkách a výzvách.

Zapsal: Donald [25.11.2015,16:54]
Sekce: Učení » Skautské a vlčácké zkoušky