Tvarohový krém - míša

Sekce: Učení » Skautská kuchařka
Aktualizováno 06.01.2007, 19:17

To jsem vám jednou bloudil po Brně a v hlavě si neustále přemýlal to, co se nesmí zapomenout na Vánoční pečení cukroví! Ať už je to váleček, vál, dostatek mouky, ale i jídla. A tu se mi z čistého nebe (i když brněnské nebe je modré jen občas), přede dveřmi šaliny (po česku tramvaje, po hanácku elektriky) zjevil krámek zázračný! Byl plný, ale opravdu plný až po okraj k prasknutí samými dobrotami za super ceny :) Jsem si pomyslel:

„Hehe, přece si tu nemůžu nic koupit - určitě je vše prošlé!“

„Haha“, zasmál se bohatýr, když jsem narazil na něco opravdu nečekaného a přesně tak lahodného, co by vánoční akci ještě více zlepšilo. Byl to obyčejný tvaroh. Tvaroh, jehož kostka stála 3.9Kč. Tak lahodná cena? A opravdu není prošlý? Kdepak! Jeho trvanlivost dosahovala doby štědrovečerní! A tak abych u kasy neplatil jednu ušmudlanou kostku, vzal jsem jich rovnou 5 :) Šetřit se musí a jíst taky, že?

Míša krém

potřeby: kostky tvarohu, dostatek cukru, mléko kravské, trochu zeleně na ozdobu, piškoty dětské (nikoliv piškoty psí)

postup: kostky tvarohu na množství nehledě vyjmeme z alobalu (pač alobal se blbě tráví a navíc silně reaguje s plombami) a šoupneme do misky (lavoru, škopku, ešusu), zasypeme cukrem (to maj mazlíčci rádi) a uhněteme v krém. Cukr s tvarohem utvoří silnou chemickou reakci a tvaroh zvláční! Dle potřeby lze naředit mlékem z krav Alpských, nikoliv však mlékem kozím! Jakmile je krém chuti lahodné a oku lahodící, lze jej několika ladnými pohyby lžíce a zápěstního kloubu přemýstit na talíře, hladově vyhlížející smečky. Aby toho nebylo málo talíř ještě dozdobíme pár (pár jsou dva, nikdy více) piškoty a trochou zeleně. Ona se tam hodí vzhledově nejvíce máta, avšak v našich zimních podmínkách, jsme se spokojili s lístky malinovníku! K pití se nejvíce hodí mléko ovčí (nikoliv kravské ba ani kozí či velbloudí)

Dobrou chuť!

Zapsal: Tonča [06.03.2006,16:18]
Sekce: Učení » Skautská kuchařka


TROJKA - 3.chlapecký oddíl
Farská 113, Česká Třebová, 56002
kroj@seznam.cz | mapa webu | DIGin.cz 2007 | RSS kanály