Trojníček - jaké to bylo

Sekce: Ostatní články » Oddílové věci

Jsou tomu již dva roky, co vyšel poslední Trojníček. Byl to časopis vydávaný speciálně k příležitosti tábora pro všechny účastníky a k dostání byl zdarma. Povětšinou v něm byly uvedeny informace o průběhu táborových dní, táborové řády a povinnosti denní i noční služby. V každém výtisku se objevily i nové písničky a další vychytávky a hry, kterými se daly dlouhé chvíle vyplnit.

Časopis vyšel celkem 3x a podívejme se společně na jeho evoluční vývoj a obsahovou náplň.


Trojníček č. 1 - 2003

Černobílé vydání o celkem malém počtu stran, ale na druhou stranu nabytý písničkami až k prasknutí a dokonce i s akordy. Čtenáře seznamuje s povinnosti účastníka tábora a úvodní legendou k celotáborové hře.

 • Rozsah: 40 stran
 • Obsah: táborový řád, denní plán práce tábora, noční hlídka, denní služba v kuchyni, stránky pro rodiče, Proč zlaťáky? zoubky zdatnosti, Hitace, Kdo je hrdina, Tresty, Legenda k CTH
 • Písničky: Toulavej, Hejkal, Zátoka, Skrč prst skrz krk, Mraveneček, Hučka, Rychlé šípy, Výprava velrybářská, Hudsonské šífy, Osamělý město, Jdem zpátky do lesů, Už to nenapravím, Babička Dallila, Tonka
 • Moudro vydání: Alespoň jeden dobrý skutek denně !!!

Trojníček č. 2 - 2004

Druhý díl byl již trochu obsáhlejší a poučili jsme se z chyb z minulého výtisku. Opět zde nechyběli nutné předpisy a řády pro účastníky tábora, ale především jsme chtěli, aby byl časopis využit i aktivně. Proto zde byla pěkná hrstka souhvězdí i s legendami, popis Řecka, historie oddílu a taky stránka se šifrou!

 • Rozsah: 56 stran
 • Obsah: táborový řád, denní plán práce tábora, noční hlídka, denní služba v kuchyni, stránky pro rodiče, SOS-SMS linka, Prádlo, Zlaťáky už nebudou, zoubky zdatnosti, Antičtí bohové, Souhvězdí, Hitace, Kdo je hrdina, Tresty, Origami
 • Písničky: Skautská večerka, Čevená se line záře, Hymna skautů a skautek, Džungle ztichla, Stály báby, My pluli dál, Večerka, Nikdo nemá zdání, Ho Ho Watanay, Poštorenská kapela, Po borovém tichém lese, U mravenčí skály, Šli skautíci na výlet, Jak je tuze hezké, Vandrovnická, Hvězdičky dobrou noc, Tábornická, Dobrou noc, Ta naše píseň letí, Vítej slunce zář
 • Moudro vydání: Cesta do přírody pro nás není útěkem, ale návratem !!!

Trojníček č. 3 - 2005

Hitem tohoto čísla byla jistě barevná úvodní stránka. Opět stejně jako v minulých číslech zde byly řády a povinnosti účastníků, ale hlavně snaha o jeho ještě větší aktivní zapojení do programu tábora. Měla se o to postarat bezmála osmice soutěží s časopisem. Bohužel pasivnost účastníků soutěžím moc nepřála. Dalším hitem jistě jsou i Origami.

 • Rozsah: 64 stran
 • Obsah: táborový řád, denní plán práce tábora, noční hlídka, denní služba v kuchyni, stránky pro rodiče, O trojce, Horká linka, Slibový táborák, Soutěže, Tombola, Tresty, Hitace, Heslo vlčat, zákon vlčat, Rasy a národy Fantasy země, Uzlování, ISARNO
 • Písničky: Mariňák, Strč prst skrz krk, Blues folsomské věznice, Pohár a kalich, Sally Ann, Pán je rád, 10 malých černoušků, Hlídač krav, Jóžin z bažin, Tři čuníci
 • Moudro vydání: Skautem jsi, skautem zůstaň !!!




Zapsal: Tonča [14.05.2007,06:00]
Sekce: Ostatní články » Oddílové věci


TROJKA - 3.chlapecký oddíl
Farská 113, Česká Třebová, 56002
kroj@seznam.cz | mapa webu | DIGin.cz 2007 | RSS kanály