Svojsíkův závod - skautky opět bodovaly

Sekce: Ostatní články » Mediální kampaň » Ostatní tisk
Aktualizováno 22.05.2007, 17:42

Tak a je to tady! Dva roky utekly jako voda a Svojsíkův závod se opět hlásí. Závod, jež prověřuje nejen skautské znalosti a dovednosti, ale i sehranost celého týmu a připravenost jednotlivých členů na běžnou životní realitu odstartoval v sobotu 12.5. okresním kolem, které se uskutečnilo v Dlouhoňovicích u Žamberka. Z našeho skautského střediska se tohoto závodu zúčastnily čtyři hlídky. 1 hlídka skautů /3.chl. odd./ a 3 hlídky skautek /4. dí. odd. a 8. dí. odd./ Motivace postoupit do kola krajského byla veliká, neboť právě naše skautské středisko je jeho pořadatelem.

Na pěti až sedmičlenné hlídky, které celý závod absolvovaly podle mapy a v ní zaznamenaných stanovišť, čekaly na trati dlouhé cca 4km zapeklité úkoly / stavba stanu z celt, práce s mapou, příprava na výpravu, stavba lanové lávky a její překonání, detektivní příběh a jeho rozluštění, hlavolamy, tělesná zdatnost, rostliny, živočichové, dopravní předpisy, historie ČR, historie skautingu, řešení krizových situací, odhady fyzikálních veličin, uzlování…aj./.

Provedení těchto úkolů rozhodčí obodovaly a hlídka s největším počtem bodů zvítězila. Celkem se na okresním kole sešlo 21 skautských hlídek. Hlídky našeho skautského střediska se na okresním kole neztratily a v celkovém hodnocení dosáhly krásných výsledků: 12.místo, 5., 4., a skautky ze 4. dívčího oddílu ve složení Iveta Hajslerová, Petra Mrkosová, Martina Wetterová, Lucie Horáková, Hana Opatřilová a Monika Hajslerová vybojovaly 1. místo a postup do kola krajského. To se uskuteční 2.-3.6. 2007 v České Třebové na Horách.

Všem hlídkám gratulujeme a vítězné hlídce přejeme hodně zdaru v dalším kole!

Sestřenka

Zapsal: Anonym [16.05.2007,21:18]
Sekce: Ostatní články » Mediální kampaň » Ostatní tisk


TROJKA - 3.chlapecký oddíl
Farská 113, Česká Třebová, 56002
kroj@seznam.cz | mapa webu | DIGin.cz 2007 | RSS kanály