Středisko JAVOR v televizi OIK

Sekce: Ostatní články » Mediální kampaň
Aktualizováno 29.10.2006, 11:17

ČESKÁ TŘEBOVÁ - Skautští vedoucí se snaží podporovat rozvoj dětí a mládeže, jejich mravní a tělesné schopnosti, aby byli mladí skauti schopni plnit povinnosti nejen k sobě samým, ale i ke svým bližním a k přírodě. Celá skautská činnost je nesmírně časově a někdy i finančně náročná, oddíly i samotné družiny vedou vedoucí, kteří za svou práci nepobírají žádný plat. Oddíl pořádá pro své členy každý týden schůzky, na kterých si hlavně hrají a učí se dovednostem.

Zhruba jednou měsíčně se koná výlet, na kterém se skauti podívají do blízkého i dalekého okolí. Mimo družinových schůzek a výletů se během roku pořádají také závody. Tento rok se konají závody pro mladší kategorii s názvem Závod o totem náčelníka a závod o stuhu náčelníka. Skauti a skautky se také zúčastňují celostátní sbírky Květinový den. Každoročně se skauti z celé republiky setkávají na den skautů, tedy 24. dubna u mohyly zvané Ivančena pod Lysou Horou. Během Letního tábora, který se koná ve stanech s podsadou v přírodě, zažívají všichni spoustu zážitků, účastní se mnoha her a soutěží. Čeká na ně ale i práce. Sami si vaří a hlídají tábořiště. Čtrnáct dnů je naplněno soutěžemi, výlety, stezkou odvahy a táborových ohňů. Při plnění zkoušek zvaných odborky, se setkávají s úkoly nejen ze skautského světa. Mnoho vedoucích si na letní tábory bere dovolenou a tak tráví velký čas svého volna na táboře s dětmi. Kromě činnosti spojené s výchovou dětí se skauti také musí starat o své zázemí. Klubovna Pod Horami právě nyní prochází velkými změnami, malují se společné prostory a dřevěná obložení, natírají se dveře, úpravou prochází také hřiště. Celá činnost by nemohla fungovat bez finanční podpory sponzorů. Velký dík proto patří městu Česká Třebová za poskytnutou podporu. Samotní skauti mají své přezdívky, Ladislav Čejka se s námi podělil o to, jak vznikla právě ta jeho. V letošním roce se českotřebovským skautům podařilo navázat spolupráci s polskými kolegy z partnerského města Olawa. Dále by se měla oplatit návštěva slovenských skautů ze Svitu, kteří Českou Třebovou navštívili minulý rok. Každý, kdo by měl zájem účastnit se zajímavých výprav a naučit se mnoho nových věcí nejen o přírodě, má možnost přihlásit a přesvědčit se sám.

za OIK - Hana Hlavová

Video ke stažení zde

Zapsal: Anonym [02.05.2006,23:16]
Sekce: Ostatní články » Mediální kampaň


TROJKA - 3.chlapecký oddíl
Farská 113, Česká Třebová, 56002
kroj@seznam.cz | mapa webu | DIGin.cz 2007 | RSS kanály