Sto let skautingu

Sekce: Ostatní články » Ostatní
Skauting má za sebou už sto let.


Řekl by to náhodný svědek onoho experimentu Roberta Baden-Powella a dvaceti chlapců na ostrově Brownsea?

Řekl by to tehdy sám vedoucí onoho prvního tábora?

Sto let od svého zrodu se skauting rozvíjí, roste. Rozšířil se do pěti kontinentů. Překročil hranice států, kultur, jazyků, náboženství. Žije i v zemích, odkud se ho totalita snažila všemi silami vykořenit. Celých sto let měl velkou vůli k životu. A má ji dodnes. Na každém dobrém oddíle je vidět, že skauting neskomírá. Má cenu dnes jako tehdy. Stejně jako neztratily za sto let cenu jeho hodnoty - lidství, lidská vzájemnost, pokora před tím, co nás přesahuje.

To, co má skauting za sebou, je důvod k oslavě. Připijme na jeho úspěchy, na schopnost oslovit miliony lidí celého světa. Na spoustu dobrých skutků, ke kterým lidi přivedl. Na změny k lepšímu, které udělal v přemýšlení a v životech lidí.

Také naděje, že ještě mnoho změn k lepšímu přinese v budoucnu, je důvod k oslavě. Připijme na zítřejší skautské oddíly, na jejich vedoucí, na dobré činy budoucnosti… Připijme na stovku, co je před námi.

Pojďme slavit. Mít radost z toho,co bylo a co bude. Protože - tohle jsou

i tvoje narozeniny!

Převzato ze skautské křižovatky.

Zapsal: Anonym Anonym [01.08.2007,07:59]
Sekce: Ostatní články » Ostatní


TROJKA - 3.chlapecký oddíl
Farská 113, Česká Třebová, 56002
kroj@seznam.cz | mapa webu | DIGin.cz 2007 | RSS kanály