Sněhové království 2008 začalo na Pustevnách

Sekce: Ostatní články » Ostatní
Aktualizováno 10.01.2008, 13:35

Již desátým rokem umělci z Česka, Slovenska a Bulharska vytvářejí pod širým nebem sochy ze sněhu.

Zdroj

Na Pustevnách v Beskydech začal jubilejní desátý ročník Sněhového království 2008. Umělci z Česka, Slovenska a Bulharska vytvářejí pod širým nebem sochy ze sněhu. Letos by mělo vzniknout 10 soch sněhových a jedna ledová. Celá akce vyvrcholí v neděli 13. ledna, kdy odborná porota i diváci ocení nejlepší dílo.

Sochy se vytvářejí ze sněhových válců

Sněhové sochy vytvářejí dvoučlenné až čtyřčlenné týmy umělců z třímetrových sněhových válců o průměru 3 m, které váží cca 11 tun. K vytvoření díla mohou používat různé nářadí a pomůcky, například lopaty, rýče, pily a škrabky. Jak dlouho na svém stanovišti sochy vydrží, závisí na počasí. Celá akce vyvrcholí na Pustevnách o víkendu 12. a 13. ledna, kdy budou výtvarníci provádět na svých sochách finální úpravy. Jejich snažení doprovodí moderovaný program s hudbou, rozhovory s výtvarníky, taneční a hudební vystoupení, soutěže pro děti a karaoke show. V neděli odborná porota i diváci vyhodnotí nejlepší dílo, odměnou bude pohár hotelu Tanečnice.

Vzniklo už 86 soch

Za devět ročníků této akce bylo vytvořeno 86 soch, na jejichž tvorbě se podílelo více než 80 profesionálních výtvarníků z pěti zemí. Sochy přišlo v průběhu devíti let shlédnout cca 100.000 návštěvníků. Hlavním cílem projektu je využít zájmu veřejnosti a zvýšit prestiž sochařského oboru a výtvarného umění vůbec.


PROGRAM:

Úterý 8.1.

 • příprava sněhových válců s těžkou technikou (bagr, nákladní auto)

Středa 9.1.

 • příjezd sochařů
 • zahájení práce sochařů na sněhových sochách
 • příprava sněhových válců s těžkou technikou (bagr, nákladní auto)

Čtvrtek 10.1.

 • pokračování práce na sněhových sochách

Pátek 11.1.

 • zahájení práce na ledových sochách (mimo soutěž)

Sobota 12.1.

 • pokračování práce sochařů -
 • příjezd sochařů na místo a zahájení finálních prací
 • 10:00 zahájení programu Rádia ČAS celý den moderovaný program s
 • hudbou, rozhovory s výtvarníky, taneční a hudební
 • vystoupení soutěže pro děti karaoke show losování
 • hlasovacích lístků
 • 17:00 ukončení programu

Neděle 13.1.

 • pokračování práce sochařů
 • příjezd sochařů na místo, presentace soch
 • 10:00 záhájení programu Rádia ČAS, celý den moderovaný program
 • s hudbou, rozhovory s výtvarníky, taneční a hudební
 • vystoupení, soutěže pro děti, karaoke show
 • 12:00 hodnocení odborné poroty
 • 14:00 vyhlášení vítězů soutěží a hlasování diváků na podiu
 • 16:00 ukončení programu
 • Odjezd sochařů
Zapsal: Anonym [10.01.2008,12:00]
Sekce: Ostatní články » Ostatní


TROJKA - 3.chlapecký oddíl
Farská 113, Česká Třebová, 56002
kroj@seznam.cz | mapa webu | DIGin.cz 2007 | RSS kanály