Skautská praxe - denní příkaz

Sekce: Učení » Skautská praxe
Aktualizováno 22.08.2014, 00:11

DENNÍ PŘÍKAZ SKAUTEK A SKAUTŮ
Alespoň jeden dobrý skutek denně!
Dobrý skutek je čin, který uděláš pro někoho jiného zpravidla neznámého. Uděláš ho klidně, samozřejmě, bez požádání a pochopitelně bez nároku na odměnu či zaplacení. Snaha vykonat takový čin alespoň jednou denně je společná skautům na celé zeměkouli, ať mluvíme jakýmkoliv jazykem, jsme kteréhokoliv náboženství, věku, barvy pleti, či ať chodíme do kterékoliv školy. Také platí, že dobré skutky děláme mnohdy tak, že o nich nikdo ani neví. Jedinou odměnou je tvé vnitřní uspokojení.

22. ÚNOR - THINKING DAY
(Den vzpomínání, přemýšlení, sesterství)
Tento den slaví skautky (ale i skauti) na celém světě - připomínají si tím Roberta Baden-Powella a jeho manželku Olave, kteří se oba narodili 22. února. Tato myšlenka vznikla na 4. Mezinárodní konferenci skautek v USA v roce 1926 a byla rozvinuta na 7. Světové konferenci v Polsku, která doporučila, aby skautky přemýšlely a vzpomínaly na své sestry doma i v zahraničí, ale zároveň také konaly dobrý skutek - věnovaly peníze Fondu Dne vzpomínání. Takto vybrané peníze jsou určeny na rozvoj dívčího skautingu v chudších zemích. WAGGGS každoročně připravuje soubor nápadů, které mohou skautky ve svých oddílech 22. února uskutečnit. Nepsaným pravidlem v Junáku je, že by každá skautka měla fondu věnovat alespoň jednu korunu.

Zapsal: Emilka [01.03.2006,08:00]
Sekce: Učení » Skautská praxe


TROJKA - 3.chlapecký oddíl
Farská 113, Česká Třebová, 56002
kroj@seznam.cz | mapa webu | DIGin.cz 2007 | RSS kanály