Skautská lilie

Sekce: Učení » Skautská praxe
Aktualizováno 19.12.2006, 18:41

Prostřední ze tří listů lilie značí hrot magnetické střelky, vyjadřuje, že skaut jde vždy přímo, že ve svém životě jde nebojácně vstříc všem úkolům i těžkostem. Nepokouší se problémy obcházet, cesta odbočující vpravo či vlevo (další listy lilie) se stáčí zpět.

Tři listy znamenají také tři body skautského slibu a někdy bývají vykládány i jako tři věkové kategorie skautského hnutí: vlče - skaut - rover.

První skautská lilie nakreslená B.P. K „světové skautské lilii“ přísluší ještě „stužka rytířskosti“. Na ní je skautské heslo Buď připraven! a při dolním lemu je stužka provlečena lankem svázaným v uzel dobrého skutku. Někdy bývá lilie doplněna pěticípými hvězdičkami.

Článek sice vyšel již počátkem roku 2006, ale není na škodu jej po čase trochu oprášit, vyhezkat a hodit do placu znova.

Nová skautská lilie

Původní skautská lilie