Skauting v roce 2007

Sekce: Ostatní články » Mediální kampaň » Českotřebovský zpravodaj

Jaro pro nás skauty začalo velkolepými oslavami (100 let výročí od založení skautingu) v Praze, kde se sjelo na pět tisíc skautů. Mezi nimi samozřejmě nechyběla ani českotřebovská výprava. Byla to velmi úspěšná akce, která si zasloužila i pozornost některých médií a podporu mnohých politiků. Pár dní poté jste českotřebovské skauty mohli potkat na prvního Máje v městském parku Javorka a strávit tak s nimi dětský den podporovaný místními živnostníky. Na programu nechyběli lodičky, teepee a spousty zábavných her pro malé i velké.

O tom, že třebovské skautky nedělají svému městu ostudu se mohli mnozí přesvědčit dne 12.5. v Žamberku, kde se jim podařilo obsadit první místo v okresních závodech. Zajistily si tak postup do kola krajského, kde jistě zaútočí na první pozice. To se koná ve dnech 2.-3. června na Horách. Přijďte se také podívat a přesvědčit.

V červenci 3. chlapecký oddíl uskuteční první fázi výměnného tábora se Slovenskými skauty z partnerského města Svit na tábořišti v Hoštejně. Zúčastní se jej na 20 slovenských a 20 třebovských skautů a skautek. Druhá fáze poté bude poté pokračovat v polovině srpna v malebné krajině na úpatí Vysokých Tater. Celá akce je finančně podpořena MŠMT, Pardubickým krajem a městem Česká Třebová.

A aby bylo vidět, že i ve Třebové je množství skautů a příznivců skautingu, pořádá středisko JAVOR také oslavy 100 let skautingu. Těšit se tak můžete na kulturní vystoupení v kulturním centru, drakiádu na letišti, výstavu historických předmětů a vyhlášení fotosoutěže Okem Evži Šimka kam se může přihlásit kdokoliv.

Více informací a předběžný program oslav lze sledovat na webu http://100.e-skaut.cz.


Zapsal: Tonča [22.05.2007,17:30]
Sekce: Ostatní články » Mediální kampaň » Českotřebovský zpravodaj


TROJKA - 3.chlapecký oddíl
Farská 113, Česká Třebová, 56002
kroj@seznam.cz | mapa webu | DIGin.cz 2007 | RSS kanály