Skauti v tisku ČR

Sekce: Ostatní články » Mediální kampaň » Ostatní tisk
Aktualizováno 07.01.2008, 11:21

Do jakých souvislostí se skauti dostanou v médiích? Co kuriózního o nás píší? Vychutnejte si další nadílku absurdit z tisku.

Následující článek je převzat ze stránek skautské křižovatky. Při jeho čtení se jistě pobavíte.

Svitavský deník 23.4.07 Už starší lord se vyspí s mladou lady. Po překrásné noci se jí ptá, čím by ji mohl obdarovat, potěšit. „Stačí mi krásný vyřezávaný skautský nůž,“ odpoví ona. Lord se podiví její skromnosti, ale přání vyplní. Když jí nůž předá, ona otevře zásuvku v nočním stolečku - a v ní už leží několik skautských vyřezávaných nožů…. Na lordovo pozdvižené obočí reaguje lady po svém: „Dnes jsem ještě mladá a krásná. Nebude to tak vždycky. A neumíte si představit, co všechno je schopen mladý skautík vykonat pro krásný vyřezávaný nůž…“

Svět počítačů 9/5/07 Díky moderním přístrojům nosíme poměrně silnou výbavu v kapsách, jen plně nevyužíváme všech možností tak samozřejmých věcí, jako je mobilní telefon či MP3 přehrávač. Tyto přístroje si do cestovatelské brašny přibalí snad každý, tedy kromě zapřísáhlých skautů, ti si vystačí s příručkou mladých svišťů.

www.stratosfera.cz Rozhovor s Annou Geislerovou

S Gabrielou Osvaldovou jste se seznámily při natáčení Requiem pro panenku. S režisérem tohoto filmu Filipem Renčem jste potom chodila. Jak dlouho to trvalo? Dlouho. Ale o vztazích mluvit nechci.

Cože? Vy nevíte, že zrovna vztahy lidi hodně zajímají? Tak jo. Můžete tam napsat, že jsem spala s dívčím skautským oddílem, kterýmu jsem dělala velitelku. Ze začátku s každou zvlášť, ale pak jsme to už nekomplikovaly. Já totiž moc ráda zvedám sukýnky mladejm skautkám.

No konečně. Po tom určitě skočí bulvární tisk. Ale v tom případě zásadně utrpí vaše image. Nebojíte se toho? Ne. Já na to víceméně seru. Jde mi spíš o ty lži. Když s těma lidma mluvím a oni mi tvrdí něco úplně jinýho, než to, co potom udělají. Naštěstí nakonec je to stejně jedno.

Esquire 28/2/07 Osobní strážci, vymahači dluhů a ochranky všeho druhu musí ve vlastním zájmu pracovat spíš hlavou než svaly. V dnešní době totiž odpráskne dvoumetrovou hroudu masa i desetiletý skaut.

www.lukyn.com Jak být džentlmen - nestoudné triky: Příležitostně jí nabízejte sušenky upečené skautkami na dobročinnou besídku. Nemůžete odolat, abyste nepomohl malým kuchařkám.

Rakovnický deník 24/4/07 Hned dvakrát vyjeli během uplynulého víkendu ke společnému zásahu hasiči z Rakovníka, Kněževsi a Lužné. Hořel zahradní domek a na popel shořel skautům suchý záchod.

Otázky Václava Moravce 17/12/06 Martin Bursík: „Pan předseda Paroubek tu a tam říká, že politika není skauting. Já s vámi souhlasím, skutečně politika nemůže být tak přímočará jako skauting, ale zase ta politika nesmí být taková, že potom každý slušný člověk, který se na tu politiku dívá, a to jsou miliony lidí, si připadá jaksi logicky jako exot, anebo jako blázen.“

Lidové noviny 26/7/06 Přerostlý skaut Superman naproti tomu dráždil svým bezproblémovým americkým správňáctvím, které se hodilo do světa studené války, ale už mnohem méně má co říct v realitě po válce v Iráku.

zapad.cz 21/1/07 Do junácké klubovny se vloupal třiadvacetiletý muž. Znehodnotil obsah dvou lékárniček, čalouněné židle a stoly, materiály pro činnost oddílu a jeden skautský kroj pokálel.

To, že novináři o Temelínu hovoří, jakoby se jednalo o vodní elektrárnu, kterou si skauti postavili na potůčku, a hned problémy na jedné turbíně či špatném ložisku generalizují na stavbu celou a dokládají tím, že celý komplex staveb je špatný, mě pokaždé zaskočí.

Zapsal: Anonym [16.05.2007,15:25]
Sekce: Ostatní články » Mediální kampaň » Ostatní tisk


TROJKA - 3.chlapecký oddíl
Farská 113, Česká Třebová, 56002
kroj@seznam.cz | mapa webu | DIGin.cz 2007 | RSS kanály