Praha 100 let - online

Sekce: Historie » 100 let (2007) - Praha
Aktualizováno 22.04.2007, 19:45

Jízda vlakem

Tak jízda vlakem proběhla naprosto bez problémů a docela rychle - rychleji než jsme čekali. Vysedli jsem ve stanici Praha Libeň a poté se krtkem - Metrem odebrali přes několik stanic směr Chodov. Zde jsme si batohy zanechali u Lukasovi tety a jen s nejnutnějšími věcmi odjeli do centra Prahy.

Ze stanice Staroměstská jsme šli na Karlův most a měli možnost navštívit obě věže a pokochat se pohledem na stověžatou matičku Prahu. Krásný výhled. Zaroveň jsme si naplánovali i trasy zítřejších pochodů.

Kino - Vratné láhve

Následně jsme jeli směr stanice Skalky až k multiplexu Palace Cinema - park Hostivař. Před malou chvílí nám skončila bezvadná prohlídka promítacího tunelu. Fíha. Takových chytrých mašinek se pohromady jen tak nevidí. Promítač a paní ředitelka kina jsou tak hodní, že nám pustí film na přání. Spousta starších skautů si přála 300 - Bitva u Thermopyl, mladší chtěli Želvy Ninja. Nakonec se rozhodlo, že skoukneme Vratné láhve.

Tak já letím, ať mi neuteče začátek a reklamní blok.

Fotky se mi nepordařilo z této kavárny nahrát. Snad jindy. Rozhodně jsou všichni v pořádku a nic se neztratilo.

Tak film Vratné láhve byl opravdu bezvadný - líbil se skutečně všem, i když mladší bráškové raději dali přednost hraní formulí na videohrach před multiplexem. Bylo bezva, že sál byl jen pro nás a tudíž o volná místa skutečně nebyla nouze.

Po filmu jsme opět jeli směr Chodov, vyzvedli batohy, poděkovali za hlídání a pokračovli krtkem směr Kobylisy. Ač ještě nebyl večer ba ani tma, ulicemi se již plížila různá individua - opilci a ti druzí.

Ubytování

V cíli nám dělalo menší problém na sídlišti najít základní školu. Je ale s podivem, že ani domorodci moudrými radami neoplývali.

Hurááá. Spíme v tělocvičně - zatím je celá jen pro nás, ale údajně se nás tam má naskládat něco kolem 80. Nás je prozatím 30.

Křižíkova fontána

V rychlosti jsme se zabydleli a pokračovali opět v kombinaci bus - metro - pěšky na přažské výstaviště na Křižíkovu fontánu. Asi nemá smysl popisovat, že tam bylo snad 1000 skautů. Voda barevně tryskala a z repráků se linula symfonická hudba. Super. Byl to tak skvělý zážitek, že jsme si vychutnali ještě jedno kolo - to bylo umocněno zejména větší tmou a hlavně mnohem větší zimou.

V mezi pauze mezi představeními jsme měli možnost pohlédnout na zbytky Matějské pouti - tak si někteří vyzkoušeli pořádnou zábavu na autodromu.

Večerním linkou jsme se opět dopravili do místa bydliště, hodili sprchu a šli spát.

Zapsal: Tonča [20.04.2007,14:05]
Sekce: Historie » 100 let (2007) - Praha


TROJKA - 3.chlapecký oddíl
Farská 113, Česká Třebová, 56002
kroj@seznam.cz | mapa webu | DIGin.cz 2007 | RSS kanály