Postavme školu v Africe!

Sekce: Ostatní články
Aktualizováno 29.09.2007, 09:31

Postavme školu v Africe Loňský rok se poprvé v České Třebové konala sbírka „Postavme školu v Africe“. Letos jsme se rozhodli v této celorepublikové akci pokračovat. Junák, ve spolupráci s Člověkem v tísni, pořádá již čtvrtý ročník této sbírky. Za tři roky sbírky se nám podařilo na její účet shromáždit 6 564489 Kč. Z těchto peněz byly v Etiopii postaveny již čtyři školy. V České Třebové se minulý rok vybralo 9561,5 Kč.

Letos bude sbírka probíhat v úterý 9.10.2007. Už od ranních hodin budete moci potkat skauty a skautky s kasičkami. Na Starém náměstí bude stát stánek, kde se můžete z plakátků dozvědět informace ohledně sbírky, ale především si zde můžete přečíst o problémech, které v Etiopii mají. Hlavním cílem sbírky je informovat veřejnost.

Kolik českých dětí si každý den řekne:“Kéž bych nemusel(a) do školy!“? Zbožné přání většiny školáků. Děti v Etiopii by chodily do školy rády, ale většinou nedostanou příležitost. Do školy může v Etiopii chodit pouze polovina všech místních dětí. A to i přesto, že se ve třídách během jednoho školního dne vystřídají i 2 či 3 „směny“ žáků. Nedostatečná kapacita základního školství je v Etiopii, obzvláště v „Regionu jižních národů a národností“, jak se odlehlá a chudá část Etiopie, kde Člověk v tísni působí, nazývá, alarmující. Počet žáků ve třídě je jen výjimečně nižší než 50 (výjimkou není ani 90, na venkově až 150 žáků ve třídě). Ve školách, které mají oficiální kapacitu 500 dětí se tak za den vystřídá i 1500 žáků. Zdá se Vám, že se Vás tento problém netýká? Asi máte pravdu. Nikdo z nás nemusel prosit o to, aby mohl do školy chodit. Přesto si myslím, že minulý ročník byl v našem městě velmi úspěšný.

Děkuji všem, kteří loni třeba i malou částkou přispěli a pomohli dalším etiopským dětem splnit jejich sen! Letos v rámci sbírky proběhne také koncert. Prostřednictvím tohoto článku bych Vás na tento koncert ráda pozvala. Bude se konat 12.10 v Modrém trpaslíku v České Třebové. Vystoupí zde Soubor bicích nástrojů ZUŠ Ústí nad Orlicí - „COBODRU“ a dívčí trio Singing girls. Koncert bude prokládán drobnými informačními výstupy souvisejícími s Etiopií. Vstupné je dobrovolné. Bližší informace se dozvíte na plakatnicích. Už se na Vás moc těšíme a předem děkujeme všem obětavým dárcům.

I etiopské děti mají své sny. Pomozme jim je splnit! Další informace na www.skolavafri­ce.cz. 8.dívčí oddíl

Zapsal: Anonym [29.09.2007,06:00]
Sekce: Ostatní články


TROJKA - 3.chlapecký oddíl
Farská 113, Česká Třebová, 56002
kroj@seznam.cz | mapa webu | DIGin.cz 2007 | RSS kanály