POKLADY KELTSKÝCH ŽEN - DOTEKY NAŠÍ MINULOSTI

Sekce: Ostatní články
Výstava Národního muzea v Lobkovickém paláci na Pražském hradě.

Od 2.8.2007 je zpřístupněna výstava . Výstava vznikla ve spolupráci s Musée de Bibracte z Francie a Archäologiepark Wederath-Belginum z Německa.

Záměrem je společně seznámit širokou veřejnost s nejnovějšími závěry spoluprá archeologických pracovišť řady evropských zemí, obohacovaných spoluprací s přírodovědnýmice disciplínami za účelem poznání společenské struktury a zejména opomíjené otázky sociálního postavení žen v době železné v Evropě.
Proto jsou ve výstavním fondu zahrnuty i nálezy laténské kultury z dalších zemí - Rakouska, Švýcarska, Slovenska a Maďarska. Společně jsou tak nahrazovány tradiční představy, vycházející ze zkreslených historických zpráv a výsledky nových analýz tak mohou představit barvitý obraz životného cyklu, počínající narozením, dětským obdobím, řadou následných životních fází až po pohřeb, ale i účast žen v rituálních aktivitách, diplomacii či náboženství. Archeologické nálezy jsou kombinovány s písemnými prameny a antropologickým materiálem odrážejícím vliv každodenních aktivit na zdravotní stav a to vše na pozadí regionálních a chronologických nálezových situací.
Vedle záměru představit výsledky spolupráce mezi různými odbornými pracovišti muzejního charakteru v Evropě je připravovaná výstava i konkrétním počinem v oblasti partnerských vztahů mezi Čechami, Burgundskem a Porýním-Falcí.

Pár důležitých informací:

Od 1.8.2007 je otevřeno ÚT-NE 10.30-18.00, v pondělí zavřeno!

Základní: 20 Kč

Snížené: 10 Kč pro seniory (nad 60 let), držitele průkazů ZTP, děti 6-15 let, studenty SŠ a VŠ po předložení studijního průkazu

Školní skupiny s pedagogickým doprovodem: 10 Kč (s výkladem + 1 Kč/os.)

Vstupenka do všech pražských objektů Národního muzea s platností 3 dny:
Základní: 160Kč
Snížená: 80Kč
Rodinná: 200Kč
(vstup do každého objektu je v rámci vstupenky možný pouze 1x)

Každou první středu v měsíci: je vstup zdarma

Výstavu můžete navštívit až do 14.10.2007

Prostor:

Lobkovický palác - výstavní prostor Národního muzea v Lobkovickém paláci,

Jiřská 3, Praha 1 ( v areálu Pražského hradu)

Informace převzaty ze stránek národního muzea http://www.nm.cz/

Zapsal: Kosák [06.09.2007,14:00]