Oheň ve vzduchu

Sekce: Ostatní články » Ostatní

Pro vytvoření tohoto netradičního ohně jsem se nechal inspirovat článkem z časopisu Skaut - Duben 2014.

Při tvorbě jsem postupoval dle návodu v časopisu až na pár úprav. Základovou desku jsem vytvořil dle rozměrů našeho ohniště, které máme na táboře, a na týden jsem ji nechal ponořenou v řece. Na pověšení desky nad ohniště jsem nepoužil lana s mokrými řasami, jak je napsáno v článku, ale ocelová lanka - přeci jenom ocelové lanko neshoří. Na rozích základové desky a na kůlech jsem provrtal díry, aby se lanka dala spolehlivě připevnit.

Na závěr ještě pár poznatků. Pro všechny zúčastněné byl oheň netradiční, a velice se líbil. I když jsem měl pocit, že to každou chvilku musí spadnout a bude z toho ostuda, se naštěstí nic nestalo. Základová deska i přes vrstvu bahna začala doutnat a dokonce i ráno byla ještě teplá. Příprava byla poměrně zdlouhavá, ale pokud to budete mít vše připravené předem, stihnete to ve čtyřech lidech postavit za hodinu. Všem milovníkům ohňů mohu tento speciální způsob stavby ohně jenom doporučit, protože to určitě stojí za tu podívanou!!

Zapsal: Bahno [12.03.2015,21:40]
Sekce: Ostatní články » Ostatní


TROJKA - 3.chlapecký oddíl
Farská 113, Česká Třebová, 56002
kroj@seznam.cz | mapa webu | DIGin.cz 2007 | RSS kanály