Mezinárodní výměna mládeže v Portugalsku

Sekce: Ostatní články » Mediální kampaň

Ve dnech 13. - 21. 3. se uskutečnila mezinárodní výměna mládeže v Portugalsku ve městě Figueira da Foz. Této výměny se zúčastnili i členové českotřebovské skautské organizace Junák svaz skautů a skautek ČR ze střediska Javor Česká Třebová.


V rámci bohatého programu připravili portugalští hostitelé i schůzku zástupců skautských oddílů. Obě skupiny skautů měly možnost porovnat aktivity a způsob organizace ve svých zemích. Nejvíce času skauti věnovali diskuzi o přípravě programu a her pro děti a o odlišnostech ve zvyklostech hnutí v jednotlivých státech. Skautská organizace v Portugalsku např. pracuje ve smíšených oddílech - děvčata a chlapci společně, většina jejich aktivit bývá spojena s místní komunitou, kde pomáhají např. při úpravě turistických tras a aktivně spolupracují s potřebnými občany a místními organizacemi.

            Na závěr setkání si zástupci vyměnili skautské šátky a další materiály propagující skautské hnutí v jednotlivých zemích.

Zapsal: Anonym [27.03.2008,22:04]
Sekce: Ostatní články » Mediální kampaň


TROJKA - 3.chlapecký oddíl
Farská 113, Česká Třebová, 56002
kroj@seznam.cz | mapa webu | DIGin.cz 2007 | RSS kanály