OIK: Memoriál Břeti Hampla 2007

Sekce: Ostatní články » Mediální kampaň » OIK - televize
Aktualizováno 08.05.2007, 15:50

ČESKÁ TŘEBOVÁ - V České Třebové proběhl další ročník zimních skautských hlídkových závodů pod názvem memoriál Břetislava Hampla. Soutěž, která probíhala v okolí chaty U Floriána, připravil třetí chlapecký oddíl českotřebovského skautského střediska Javor. Memoriál se pořádá na počest Břetislava Hampla, který právě ve třetím oddíle působil.

Zemřel v roce 1991 a byl nositelem junáckého vyznamenání. Již po šestnácté se tedy vydala vlčata, světlušky a mladí skauti do terénu, aby si vyzkoušeli svou šikovnost. Nejprve to byly dívčí hlídky a poté chlapecké. Všichni absolvovali různé disciplíny, rozdělávali oheň, poznávali rostliny a živočichy, šifrovali zprávy nebo vázali uzle. Proběhly také úkoly zaměřené na fyzickou zdatnost, včetně zdolávání lanové dráhy nebo terénní hry. Nechybělo prokazování znalostí ze zdravovědy, zacházení s busolou a kompasem.

Zapsal: Anonym [05.03.2007,12:23]
Sekce: Ostatní články » Mediální kampaň » OIK - televize