MBH 2007 - tisková zpráva

Sekce: Memoriál Břéti Hampla » 2007 - 16. ročník

Stejně jako minulý rok, i tento pořádal 3. chlapecký oddíl skautské závody v okolí chaty U Floriána. Závody se pořádají na počest Břetislava Hampla, který zemřel v roce 1991 a působil ve 3. oddíle. Vzhledem k tomu, že se jednalo už o 16. ročník, můžeme skoro mluvit o tradici.

Účastníci závodu, kterých letos bylo skoro 200, se sešli ráno 24. 2. u hasičské chaty U Floriána. Tento rok byly podmínky k závodění trošku odlišné oproti jiným ročníkům. Na první pohled bylo o něco méně sněhu, což hlavně ocenili pořadatelé na stanovištích, protože bylo minimum omrzlin, rampouchů u nosů a červených uší. Závodníkům se zase lépe běhalo, ale sníh k těmto závodům patří, takže to bylo lehce netradiční. Na trať vybíhaly tříčlenné skupinky skautů a skautek a šestičlenná družstva vlčat a světlušek. Během prodírání se lesem, přes pařezy a paseky závodníci navštěvovali různá stanoviště, na kterých plnili všelijaké zábavné úkoly. Například lovení rybiček, stavění sněhuláka, házení do koše, rozdělávání ohně, uzlování, šifry a zdravovědu, takže se zapotily nejen trička, ale i čepice. Nechyběly ani velmi oblíbené lanové překážky, které pokaždé dají zabrat i těm největším silákům a silačkám. Čas na trati byl také jednou z disciplín, proto se soutěžící nesměli moc zdržovat a například zkoušet, jaké to je zabloudit v hlubokém a temném lese. Skauti a skauti totiž běželi pouze podle mapy, což se u některých ukázalo jako nadlidský úkol.

I přes netypické počasí se závody, ostatně jako každý rok, samozřejmě povedly. Vše bylo opět profesionálně připraveno, stížnost nebyla ani jedna a děti se domů vrátily spokojené, stejně jako pořadatelé. Všem, kteří se podíleli na přípravě, patří velký dík.

A kdo nakonec zvítězil:

V kategorii vlčat hlídka z 1. chlapeckého oddílu Dolní Dobrouč ve složení Jan Brandejs, Petr Kapoun, Karel Macek, Vojtěch Mlynář, Matouš Pecháček, Pavel Skalický.

V kategorii skautů hlídka 3. chlapeckého oddílu Česká Třebová ve složení Radim Vaňous, Ondřej Urbánek, Filip Šašek.

Vítězná hlídka skautek z 8. dívčího oddílu Česká Třebová měla složení Krystýna Zemková, Markéta Kalášková, Klára Hordejčuková.

V poslední kategorii světlušek zvítězila hlídka 4. dívčího oddílu Česká Třebová ve složení Lenka Budilová, Radka Voclová, Kateřina Trávníčková, Vendula Hájková, Monika Němečková, Kristýna Doležalová.

Na závěr je potřeba poděkovat Sboru dobrovolných hasičů Parník za propůjčení chaty „U Floriána“ a také sponzorům: ČMKS - Lokomotivy, a.s., Česká Třebová, DOM - ZO 13, s.r.o., ENGEL CZ, s.r.o., KSK, veřejná obchodní společnost, LDM s. r. o. Česká Třebová, Město Česká Třebová, Mika a. s. Česká Třebová, ORLÍK-KOMPRESORY výrobní družstvo, Raiffeisen stavební spořitelna a. s.

Zapsal: Anonym [01.03.2007,06:00]
Sekce: Memoriál Břéti Hampla » 2007 - 16. ročník


TROJKA - 3.chlapecký oddíl
Farská 113, Česká Třebová, 56002
kroj@seznam.cz | mapa webu | DIGin.cz 2007 | RSS kanály