MBH 2006 - tisková zpráva

Sekce: Memoriál Břéti Hampla » 2006 - 15. ročník

logo Memoriál Břéti Hampla

Nazdar sestry a bratři, všem bych Vám chtěl poděkovat za Vaši účast na jubilejním 15. ročníku Memoriálu Břeti Hampla. Doufám, že se Vám závody líbily. Letos se velmi vydařilo počasí. Kdybyste měli jakékoliv připomínky či návrhy, tak nám je můžete sdělit na našich oddílových stránkách http://trojka.e-skaut.cz v sekci Memoriál. Budeme rádi, za jakékoliv ohlasy, návrhy či připomínky. Již na závodech padaly návrhy na prohození startů chlapeckého a dívčího kmene - zvážíme to - napište nám k tomu svůj názor na našich stránkách.

Z pohledu na výsledkovou listinu plyne, že letošní trať nebyla moc těžká � nejrychlejší vlčata ji zaběhla za 72 min. V kategorii starších byly nejrychlejší skautky z Lanškrouna, kterým stačilo 114 min. Myslím si, že by se do příště vyplatilo zapracovat na práci z mapou, protože tímto se dá velmi získat, ale i ztratit a hlavně závody se pak velmi prodlužují a při účasti 37 hlídek je to znát. Pouze jedna hlídka nesplnila určený časový limit. 4 hlídky neproběhly všechny stanoviště, takže nebyly klasifikovány. Jako nejtěžší stanoviště v kategorii skautů a skautek byl určitě hod na cíl. Problémy dělala i opičí dráha.

Další věc, kterou musíme od příštího ročníku změnit je počítání výsledků. Bohužel jsme se nevyvarovali 2 chyb. První drobná chyba se týkala kategorie skautek, kde se hlídky na místech 5., 6. a 7., 8. se mezi sebou prohodily. Postiženým hlídkám se omlouváme a na příštím ročníku se na prezentaci přihlaste a dostanete malý bonus. Zásadní chyba se stala v kategorii vlčat. U hlídky č. 2 nebylo omylem započítáno jedno stanoviště a hlídka vlčat z Dolní Dobrouče měla být vyhlášena jako první. Vím, že tuto chybu nelze zpětně nahradit, ale alespoň se pokusíme opravit, co se dá. Hlídce samozřejmě pošleme putovní cenu, nový diplom a ještě něco jako kompenzaci za tuto chybu. Aby se tyto chyby již neopakovaly, pokusíme se do příštího 16. ročníku někde propůjčit notebook na zpracování výsledků.

K nepříjemnostem s pořádání takovýchto závodů patří i přihlašování hlídek. Při zpracovávání rozpočtu na závody počítáme s nahlášenými hlídkami a dle toho nakupujeme jak potraviny, tak i ceny. Když však přijede o cca 40 nahlášených méně, dost nám to nabourá rozpočet. Vím, že je to velmi obtížné se �trefit� do počtů co nejlépe, ale pokuste se to příště lépe zvládnout. Myslím si, že jsme se pokusili s nahlašováním Vám to co nejvíce ulehčit � už nechceme žádná jména, jen počty hlídek a obědů. Jedním z opatřením by bylo udělat limity nahlášených hlídek a vybírat zálohu za každou hlídku, ale do toho se nám nechce, protože jak je vidět z minulých výsledkových listin, tak jsou každé závody jiné. A vybírání záloh by nám práci ještě více zkomplikovalo. V posledních ročnících závodu převažují hlavně skauti a skautky, ale není to tak dlouho, co bylo více vlčat a světlušek (co do počtu zúčastněných členů). Doufám, že se Vám i přes tato nedopatření závody, líbily a příští rok se opět sejdeme. Bližší informace k závodu letošnímu i příštímu najdete na výše uvedených oddílových stránkách, kde budou také umístěny fotky ze závodů. Příští ročník závodu se bude nejspíše konat 24. 2. 2007.

Nazdar Petr Vomáčka - Emilka - vůdce 3. chlapeckého oddílu

Zapsal: Emilka [22.01.2007,10:00]