MBH 2006 - discipliny

Sekce: Memoriál Břéti Hampla » 2006 - 15. ročník
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]

Stanoviště č. 1 - START
Světlušky a vlčata - kontrola vybavení družiny
  • za věc z povinné výbavy - 1 bod * Maximálně 12 bodů
Skautky a skauti - vyluštit zprávu v morseovce * za věc z povinné výbavy - 1 bod * Maximálně 4 + 8 bodů

Stanoviště č. 2 - ŠIFROV&A­acute;NÍ - 18 znaků
Světlušky a vlčata - 2 šifry - obrázkové písmo, každé 2., 3. písmeno, šifra pozpátku atd. - čas 3 minuty
  • správně přečtené písmeno - 1 bod
Skautky a skauti - šifra z příručky skautskou stezkou či šifrovaná morseovka - čas 3 minuty
  • správné písmeno v rozluštěné zprávě - 1 bod

Stanoviště č. 3 - ROZDĚLÁ­;VÁN&I­acute; OHNĚ
Hlídka rozdělá oheň, přepálí provázek (světlušky a vlčata), uvaří vodu (skautky a skauti) a na pokyn rozhodčího oheň uhasí a provede úklid ohniště. Sekera, pila a kotlík budou k dispozici na místě kontroly. Nelze použít dřevo přinesené z domů. Roští je možné nasbírat cestou. Možno použít březovou kůru: jeden decimetr čtvereční.Čas a počty zápalek na přípravu, rozdělání ohně a splnění úkolu je:
Světlušky a vlčata - 5 minut a 3 zápalky
Skautky a skauti - 5 minut a 2 zápalky
  • Splnění úkolu za stanovených podmínek 18 bodů * 1 zápalka, nebo 1 min. navíc - 2 body se odečtou
Pro všechny stejné podmínky!

Stanoviště č. 4 - HOD NA CÍL
Úkolem je zasáhnout určené cíle (každý má 3 hody).
  • Maximálně 18 bodů

Stanoviště č. 5 - POUŽITÍ KPZ
Kontrolována bude vybavenost KPZ a její praktické využití.
  • Maximálně 18 bodů

Stanoviště č. 6 - ODHAD
Na stanovišti se bude odhadovat vzdálenost, váha a objem.
  • Za každý odhad max. 6 bodů. Maximálně 18 bodů

Stanoviště č. 7 - UZLOVÁN&I­acute;
Světlušky a vlčata - rybářský uzel, škotův uzel (z provazu a šátku), lodní (na kůl), ambulanční, zkracovačka, dračí.
Skautky a skauti - uzel dobrého skutku, turbánek, dvojitý prusík, osmičkový, konstriktor, kravata. - každý váže dva uzle.
  • Za každý správně uvázaný uzel - 3 body.
  • Čas na vázání: 1 minuty.
  • Rozdělování uzlů se provádí losem.
!!! Není povolena výměna uzlů !!! Při vázání uzlů je možné použít vlastní uzlovačky !!!

Stanoviště č. 8 - OPIČÍ DRÁHA
Členové hlídky překonávají dráhu postupně a na laně je vždy jen jeden člen hlídky.
  • Za správné /bez dotyku země/ překonání dráhy:
Světlušky a vlčata - 3 body.
Skauti a skautky - 6 bodů.

Stanoviště č. 9 - MAPOVÉ ZNAČKY
Pro splnění úkolu je nutné znát a poznat mapové značky z mapy klubu českých turistů 1:50 000
Světlušky a vlčata - musí znát následující značky: kostel, hrad, zámek, kříž, pramen, přístupná rozhledna, osamělá skála, železniční stanice, bažina, turistické informace, hájovna, jeskyně. "Za správně určenou značku 1,5 bodu
Skauti a skautky - musí znát značky potřebné pro schopnost číst mapu bez legendy. "Za správně určenou značku 1 bod

Stanoviště č. 10 - ZDRAVOVĚDA
Světlušky a vlčata - hlídka se losem rozdělí na 3 dvojice - každá dvojice plní úkol na zimní podmínky
Skauti a skautky - každý z trojice plní zadaný úkol.
Stanoviště č. 11 - HMAT
Světlušky a vlčata - Členové hlídky musí poznat pomocí hmatu určené předměty. Každý má jeden pokus.
Skauti a skautky - každý z trojice musí poznat dva předměty pomocí hmatu.
Stanoviště č. 12 - ZNALOST EVROPY
Skauti a skautky - každý člen hlídky odpoví na 3 vybrané otázky (obrys státu, hlavní města).

Stanoviště č. 13 - PŘEKVAPENÍ VEDOUCÍHO ZÁVODU

• nechte se překvapit

V případě nejasností u některých disciplín si vezmi knihu Skautskou stezkou a po jejím prostudování určitě budeš moudřejší. Hodně zdaru při přípravě přeje 3. chlapecký oddíl.

Zapsal: Anonym [22.01.2007,10:04]
Sekce: Memoriál Břéti Hampla » 2006 - 15. ročník