MBH 2005 - základní informace

Sekce: Memoriál Břéti Hampla » 2005 - 14. ročník

Trať: v okolí chaty " U Floriána "

Datum: 19. února 2005

Slavnostní zahájení:

• v 9:15 hod. - chlapecký kmen

• v 11:00 hod. - dívčí kmen

Vedoucí závodu: br. Tojmar M. - Bivoj

Hlavní rozhodčí: br. Žáček J. - Měkoň

Rozhodčí na stanovištích: vedoucí oddílů nebo družin + bývalí členové 3. chlap. oddílu z České Třebové

Počet startujících v jedné hlídce:světlušky a vlčata 6 členů

skautky a skauti 3 členové

Občerstvení zajištěno: čaj, polévka, chléb (pouze pro přihlášené)

Vzít s sebou: KPZ, šátek, jídelní misku, lžíci, vhodné oblečení s důrazem na obuv, výbavu družiny (viz zvadlo)

Startovné: 20 Kč za účastníka /obsahuje čaj, polévku, chléb, upomínku, režijní náklady/

Na memoriálu bude možné si v provizorním obchůdku koupit malou sladkost a též kvalitní lana a šňůry.

Přihlášky doručte do 13. 2. 2005 (stačí jednou z níže uvedených možností)

• na adresu: Petr Vomáčka ml., Matyášova 937, 560 02 Česká Třebová

• e-mailem na adresu: petr.vomackazavináčceska-trebova.cz

• na lednové nebo únorové okresní radě - zástupci střediska Javor Česká Třebová

• do klubovny 3. chl. oddílu v Junáckém domově F. Navary ve čtvrtek od 18:45 hod. - 19:00 hod

Přihláška musí obsahovat kontakt na vedoucího oddílu, popř. jiného zástupce, počet hlídek v jednotlivých kategoriích, počet objednaných obědů.

Informace na tel.: 465 532 855 (navečer), či na výše uvedeném e-mailu

V případě dobrých sněhových podmínek se mohou některé disciplíny pozměnit /např. jízda na saních, stavba sněhuláka apod./.

"Světlušky a vlčata" - závodí mladší 11 let, přičemž rozhoduje ročník narození /od ročníku 1994/. Trať bude dlouhá cca 3 km s 10 kontrolními stanovišti.

"Skautky a skauti" - závodí mladší 15 let, přičemž rozhoduje ročník narození /od ročníku 1990/. Úkolem hlídky bude proběhnout všech 10 kontrolních stanovišť + 1 navíc v určeném časovém limitu.

Závodu se mohou zúčastnit pouze hlídky s výše uvedeným počtem členů. Ostatní mohou závod absolvovat bez nároku na umístění. Hlídky nemusí být složené z členů pouze jednoho (oddílu) střediska.

Výbava hlídky: každý člen vybavenou KPZ a šátek, družina skautek a skautů bude mít buzolu a 0,5 l vody.

Na každém kontrolním stanovišti obsazeném rozhodčím se hlídka při příchodu i odchodu hlásí. V cíli se navíc končí pokřikem. Rozhodčí na každém stanovišti mimo hlavní disciplíny hodnotí též hlášení a chování hlídky. "Hlídka může dostat 0-2 body.

Hlídky startují v pětiminutovém intervalu. V případě vynechání některého stanoviště je hlídka automaticky ze závodu diskvalifikována!

Pokud hlídka doběhne některou hlídku na stanovišti, musí čekat a rozhodčí jí zapíše čekací dobu, která bude v cíli odečtena od celkového času.

Čas na trati je jedna z disciplín -"Hlídka může dostat až 18 bodů. Rozdělení bodů bude podle počtu hlídek po doběhnutí poslední hlídky v kategorii. Vyhlášení výsledků proběhne do 30 minut po doběhnutí poslední hlídky /u každého kmene/. Výsledková listina bude vydána do jednoho týdne po závodech.

Protesty k závodu Ize podávat písemně hlavnímu rozhodčímu do 10 minut po doběhnutí do cíle. Připomínky k závodu přijímáme neustále - rádi se z nich poučíme.

Na Tvoji účast se těší

3. chlapecký oddíl