MBH 2005 - Disciplíny Memoriálu Břeti Hampla

Sekce: Memoriál Břéti Hampla » 2005 - 14. ročník
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]

Stanoviště č. 1 - START
Světlušky a vlčata - kontrola vybavení družiny
  • za věc z povinné výbavy - 1 bod * Maximálně 12 bodů
Skautky a skauti - vyluštit zprávu v morseovce * za věc z povinné výbavy - 1 bod * Maximálně 4 + 8 bodů

Stanoviště č. 2 - ŠIFROV&A­acute;NÍ - 18 znaků
Světlušky a vlčata - 2 šifry - obrázkové písmo, každé 2., 3., atd. písmeno - čas 3 minuty
  • správně přečtené písmeno - 1 bod
Skautky a skauti - šifra z příručky skautskou stezkou - čas 3 minuty
  • správné písmeno v rozluštěné zprávě - 1 bod

Stanoviště č. 3 - ROZDĚLÁ­;VÁN&I­acute; OHNĚ
Hlídka rozdělá oheň, přepálí provázek (světlušky a vlčata), uvaří vodu (skautky a skauti) a na pokyn rozhodčího oheň uhasí a provede úklid ohniště. Sekera, pila a kotlík budou k dispozici na místě kontroly. Roští je možné nasbírat cestou. Možno použít březovou kůru: jeden decimetr čtvereční. Čas a počty zápalek na přípravu, rozdělání ohně a splnění úkolu je:
Světlušky a vlčata - 5 minut a 3 zápalky
Skautky a skauti - 5 minut a 2 zápalky
  • Splnění úkolu za stanovených podmínek 18 bodů * 1 zápalka, nebo 1 min. navíc - 2 body se odečtou
Pro všechny stejné podmínky!

Stanoviště č. 4 - HOD NA CÍL
Úkolem je zasáhnout určené cíle (každý má 3 hody).
  • Maximálně 18 bodů

Stanoviště č. 5 - TERÉNN&I­acute; KIMOVKA - SPECIÁL
18 znaků (obrázky skautských osobností a zvířat)
  • 1 správný znak - 1 bod
skautky a skauti - nutné zapsat v pořadí - 1 bod

Stanoviště č. 6 - TŘÍDĚN&I­acute; ODPADU
Úkolem každého bude roztřídit věci, které patří a nepatří do kontejnerů na tříděný odpad. Pomůcku lze nalézt na adrese: www.ekontejne­ry.cz
  • Za správně roztříděné věci - 3 body

Stanoviště č. 7 - UZLE
Světlušky a vlčata - rybářský uzel, škotův uzel (z provazu a šátku), lodní (na kůl), ambulanční, zkracovačka, dračí.
Skautky a skauti - uzel dobrého skutku, turbánek, dvojitý prusík, osmičkový, konstruktor, uherský - každý váže dva uzle.
  • Za každý správně uvázaný uzel - 3 body.
  • Čas na vázání: 2 minuty.
  • Rozdělování uzlů se provádí losem.
!!! Není povolena výměna uzlů !!! Při vázání uzlů je možné použít vlastní uzlovačky !!!

Stanoviště č. 8 - OPIČÍ DRÁHA
Členové hlídky překonávají dráhu postupně a na laně je vždy jen jeden člen hlídky.
  • Za správné /bez dotyku země/ překonání dráhy:
Světlušky a vlčata - 3 body.
Skauti a skautky - 6 bodů.

Stanoviště č. 9 - ZNALOST DŘEVIN A ROSTLIN
Na splnění tohoto úkolu je nutné znát a poznat následující: - dřeviny: smrk ztepilý, smrk pichlavý, jedle bělokorá, borovice lesní, borovice vejmutovka, modřín opadavý, douglaska tisolistá, buk lesní, dub letní, dub zimní, habr obecný, topol osika, bříza bradavičnatá, javor klen, javor mléč, jasan ztepilý, jírovec maďal, lípa srdčitá, bez černý, slivoň švestka, hrušeň obecná, kaštanovník setý, tis červený, růže šípková, - rostliny: pšenice, oves, žito, ječmen, proso, kukuřice, dýně, rajče, meloun, okurka, hořčice, sezam, hrách, fazole, paprika, cibule, smetanka lékařská, jitrocel kopinatý, heřmánek pravý, chmel otáčivý, slunečnice roční, mák setý, kokoška pastuší tobolka.
  • Za správně určený celý název 1,5 bodu, za rod 0,5 bodu.

Stanoviště č. 10 - ZDRAVOVĚDA
Světlušky a vlčata - hlídka se losem rozdělí na 3 dvojice - každá dvojice plní úkol na zimní podmínky
Skauti a skautky: každý z trojice plní zadaný úkol.
  • Za splnění úkolu - max. 6 bodů.

Stanoviště č. 11 - PŘEKVAPENÍ VEDOUCÍHO ZÁVODU

V případě nejasností u některých disciplín si vezmi knihu Skautskou stezkou a po jejím prostudování určitě budeš moudřejší. Hodně zdaru při přípravě přeje 3. chlapecký oddíl.

Zapsal: Anonym [20.01.2007,13:30]
Sekce: Memoriál Břéti Hampla » 2005 - 14. ročník