Kečupův táborový deník - Rybník 2015

Sekce: Ostatní články
Aktualizováno 23.07.2015, 13:17

1. den - 5. 7. 2015

Jestřábi přijeli nějak ve 13:00. Hned jsme je zapřáhli do práce, museli přenosit všechny stany podle provázku, který byl přivázaný ke kůlu, který by na místě stožáru. Poté se pracovalo. Bahno dělal stožár, který "levituje". Je to udělané tak, že jsou 3 kulány, které jsou v zemi, přibitý ke stožáru, který je ve výšce 1,5 metrů asi. Také se dneska zahájilo CTH, které se bude zabývat stavbami. V tomto CTH je každý sám za sebe a také každý dostává své vlastní peníze, které zatím k ničemu nebyly. Dnes k nám přišel ing. Paper Zlomtuška (to š tam je naschvál), který nám rozdal jmenovky. Poté jsme probírali táborový řád, povinnosti denní směny a hlídky. Celkově bych zhodnotil den 10/10.

2. den - 6. 7. 2015

Ráno jsme vstali, šli na rozcvičku, atd. Snídaně byla jako vždy dobrá. Následoval nástup, který byl také fajn. Pak bylo CTH s názvem projektování. Tento název nás bude provázet celým 1. týdnem. V tomto projektování jsme se zabývali těmito věcmi:

  • koše odpadkové
  • kusovník
  • držáky na ručníky

a jak to vůbec probíhalo? Rozdělili jsme se na 3 družiny, které si vybrali jednotlivé projekty, které pak dělali celé dopoledne. Odpoledne byla hra, kterou si připravil Standa. Hra se jmenovala „Schovávání bot“. V této hře se jednalo o to, že se schovala bota a ten, kdo ji neměl, musel skákat po jedné noze a najít ji.

10/10

3. den - 7. 7. 2015

Dnešek začal jako včerejšek - rozcvička, hygiena, úklid stanů, atd. no prostě fajn ráno, lepší než lenošit do 10:00. Snídaně byla opět fajn. Mě se na tomhle táboře líbí snad všechno, až na práci, tu moc nemusím.

Dopoledne 1 - projektování + vlajkování

Dnes se projektovalo:

  • Kartáčkovník
  • Brány fotbal + frisbee
  • Věšák

Toto projektování bylo fajn, ale bylo moc šití. Vlajkování je to, že Donald nám velel kam máme jít, cvičil nás povely, nástup, atd.

Dopoledne 2 - dílny rostliny. Šlo se s Emilem po okolí a pojmenovávali jsme rostliny, stromy, keře. Některé jsme znali, ale některé jsme fakt neznali. Bylo to fajn, alespoň jsme se něco nového naučili.

Odpoledne 1 - to bylo dokončování projektů (já s Kořenem, Bramborou, Orlem a Bohoušem) no.

Odpoledne 2 - hra Metro (Bahňákova) se hrála tak, že vedoucí byl jako metro. Chodili ze stanice do stanice a hlásili to, jakmile se dořeklo „dveře se zavírají“ už se nemohlo nastoupit. Cíl bylo jako první projet všechny stanice a podepsat se na všech. Byla to dobrá hra.

Večer - Večer bylo bingo, které jsem vyhrál na 3. místo. Bingo měl na starosti Donald. Bylo to fajn.

Dávám 10/10

4. den - 8. 7. 2015

Dnešek začal velmi perně, protože byl přepad. Přepadl nás nějaký lupič, který uloupil sekeru, kladivo, palici a lopatu.

Poté okolo 3. ráno nás všechny vzbudili, protože byla neskutečná bouřka. Všichni pak zalezli do buňky, spadly stromy na ohniště a přes potok. Protože byl celý tábor na nohách, tak se posunul budíček o hodinu.

Dopoledne - projektování - museli se dodělat projekty ze včera. Já jsem musel přidělat látku ke kostře kartáčkovníku, kterou jsem vyrobil s pomocí mého týmu.

Odpoledne byl turnaj v pexesu a piškvorkách. Každý hrál s každým. Moc mě to nebavilo, protože piškvorky moc neumím, ani pexeso mi moc nejde. Potom přijeli hasiči, kteří skáceli strom, který byl nebezpečný pro táborníky. A tak se všechny stany přesunuli. Večerní program nebyl.

10/10

5. den - 9. 7. 2015

Budíček byl dnes až v 8:00. Nevím proč, ale bylo to fajn. Na rozcvičce byl i Lukas. Museli jsme udělat 20 žabáků do tábora. Dnešní nástup byl doslova vzhůru nohama. Vlajková četa pověsila na stožár vlajku bílou barvou dolů.

Dopoledne bylo projektování (zase) opět a zase dodělávání projektů - hřiště, kartáčkovník.

Odpoledne se dodělávali branky a pak se hrálo freesbee (to jsem měl na starost já). Všechno probíhalo podle plánu.

Večer Paper řekl, že kuchař dal výpověď, ale nechal na stole ingredience, ze kterých jsme si museli udělat špízy a poté je ogrilovat.

Tento den byl fajn. 10/10

6. den - 10. 7. 2015

Dnes byla normálně rozcvička, běželo se k latrínám, protože tam bylo jediné sluníčko. Po nástupu byla hloubková kontrola stanů - mokré a špinavé prádlo, vyčištěné ešusy, atd.

Dopoledne 1 před svačinou bylo vlajkování s Donaldem, takže nám vysvětlil, jak se chodí pro a s vlajkou, atd.

Dopoledne 2 bylo netangování. Skončil jsem na druhém místě. Byla to paráda, protože jsem to hrál tak po 3. v životě.

Odpoledne 1 bylo projektování. Přišel Paper a dal nám poslední projekt - ohniště, se kterým je nejvíc práce. Musíme udělat stojan na knížku, pak na vlajku, lavičky, schody a přístřešek.

Večer bylo zakončení 1. CTH - luxus raut. Tácy s hranolkama, masem, salát s ovocem. Prostě luxus. Den hodnotím 10/10.

7. den - 11. 7. 2015

Dnes byl budíček v 6:00, protože byl výlet. Rychlá snídaně, nástup, sbalení věcí a odjezd.

Jeli jsme do Letohradu, kde jsme přesedli na parní lokomotivu. Jízda do Prostřední Lipky parním vlakem byla fajn.

Z Prostřední Lipky jsme šli do Vojenského muzea v Králikách. Po tomto muzeu byl pochod až do muzea Hůrka, kde jsme byli v podzemí a provázela nás zde pěkná průvodčí. Po prohlídce následovala cesta na Kralické nádraží a z něho vlakem do Ústí a z Ústí do České Třebové, ze které jsme šli pěšky. V 19:50 jsme přišli do tábora. Nástup.

Následovala večeře - guláš s knedlíkem - a potom bylo zahájení druhého CTH a rozdělení do tří skupin:

  • Červená - Brambora
  • Žlutá - Kořen
  • Modrá - Kanička

Den hodnotím číslem 10/10.

8. den - 12. 7. 2015

Dnešek začal jako každej jinej. K snídani byla nutella, bylo to fajn ráno.

Dopoledne 1 - CTH - dnes jsem hrál zase. Dávali jsme jim různé úkoly, otázky, atd. Pokud to splnili, tak si vzali kartičku, kterou pak skládali, kde vzniklo HESLO vlčat.

Dopoledne 2 byla batika, kterou měl na starost Emil s Lukasem. Já jsem nebatikoval, jelikož jsem neměl bílé triko.

Odpoledne 1 - zase fresbee a fotbal, což jsem měl na starost opět já, ale bylo to fajn. Zahrál jsem si také. Moje družstvo prohrálo, no nic.

Odpoledne 2 - zdravověda + idea. Já jsem nebyl na žádném programu, protože jsem vedoucí.

Večer - AZ-kvíz. Při hře k nám přišel Drtikol Koruna, který šel zkontrolovat násady na palici.

Den hodnotím 10/10

9. den - 13. 7. 2015

Dnešek začal jinak než každý jiný - Meloun hrál budíček na klarinet. Na nástupu jsme se dověděli program.

Dopoledne byla olympiáda. Měl jsem na starosti běh. Bylo to fajn.

Polední klid - dnes jsme si rozdělili vlčata, o které se musíme starat - dohlížet na čistotu, atd.

Odpoledne 1 - CTH, sběr Šerchánova jídla. Děti sbírali jogurty, aby měli svačinu. Hrál jsem. Bylo to fajn.

Odpoledne 2 - Korálky a nářadí - nezúčastnil jsem se.

Večer jsme si povídali o táboře - o řádu, povinnostech, atd.

Den bych zhodnotil 10/10

10. den - 14. 7. 2015

Dnes opět hrál Meloun budíček, dnes to byl Anděl. Poté si dal Plavec rozcvičku. Byl jsem denní rádce.

Dopoledne 1 - baseball - to jsem měl na starost já. Myslím si, že jsem to zvládl dobře.

Dopoledne 2 - korálky + nářadí. Opět jsem se nezúčastnil. Dodělával jsem ohniště.

Odpoledne 1 - CTH - Získání rudého květu. Účastníci museli jít do lidské vesnice, aby si vzali oheň na obranu proti Šerchánovi. Opět jsem hrál. Bylo to fajn.

Večer - zpěv - Meloun, Donalda a Bahno hráli. My zpívali. Bylo to fajn.

Noc - Stezka zamyšlení pro slibující

11. den - 15. 7. 2015

Dnešní ráno proběhlo v pořádku, až na to, že jsem spal jen 5 hodin, tak se mi nechtělo moc vstát, ale podařilo se.

Dnes je slibový táborák, takže se celej den pracuje. Dnes bych chtěl získat skautský slib, aby na mě byla mamka pyšná, no nedělám to jenom kvůli tomu. Uvidíme, jak se večer rozhodne. Snad mě ke slibu pustí. Nemám o čem psát, protože jsem celý den jen pracoval na slibovém táboráku. Ať už mě pustějí ke slibu nebo ne, dávám 10/10.

 

Zapsal: Kečup [22.07.2015,20:36]
Sekce: Ostatní články


TROJKA - 3.chlapecký oddíl
Farská 113, Česká Třebová, 56002
kroj@seznam.cz | mapa webu | DIGin.cz 2007 | RSS kanály