Kdo jsme

Sekce: Trojka
Aktualizováno 28.08.2013, 22:13

Kdo jsme

Jak Ti již, sestro, či bratře, došlo, jsme 3. chlapecký oddíl z České Třebové. Sídlíme ve středisku Javor, v domově Františka Navary.

V oddíle máme 4 družiny - Krahujci Racci Ostříži a Jestřábi. A jestliže je tvé oko pozorné, lze v těchto názvech vidět i jistou symetrii. Je pravda, že všichni jsou obratlovci - ptáci, ale hlavně při poskládání prvních písmen jejich jmen, lze dostat slovo KROJ. Z toho je vidět, že ctíme skautskou symboliku se vší vervou. V letech 2007 - 2008 jsme ještě založili žlutou družinu - ta se však postupem času přesunula do tradiční družiny.

V současnosti jsou dvě z těchto družin plné skautů a dvě vlčat. Více se o jednotlivých družinách dozvíš v jejich sekcích. Jako jednotný oddíl máme rádi přírodu a hlavně zábavu. Je u nás zaveden zvláštní sytém výchovy, který nám zaručuje dlouhodobý vliv na členy oddílu, i když jej opustí.

Každoročně pořádáme akci zvanou Memoriál Břetislava (Břéti) Hampla. Na počest našeho zesnulého vedoucího pořádáme občas výstavu fotografií pod názvem Okem Evži Šimka. Ten nás náhle a tragicky opustil v době nejtěžší - v době povodní roku 1997. Tento smutný příběh si lze přečíst v sekci o táborech.

Kde jsme

Středisko Javor (domov Františka Navary) se nachází na okraji města Česká Třebová u výpadovky na Litomyšl po levé straně. V současné chvíli ho obývají 4 oddíly. Každému přísluší vlastní velká klubovna. Středisko je vybaveno i jednou, docela velikou, zasedací místností. Adresa je:

Skautské středisko Javor
3. chlapecký oddíl