Hry bratra Jíťi 2005/02 říjen

Sekce: Listy Trojky » č. 2/2005 (říjen)

Přes stodolu
Tato hra je bohužel příliš náročná na terén a nelze ji tedy hrát na libovolném místě. Pokud však vhodnou oblast naleznete, užijete si spoustu dobré zábavy. přes stodolu Jak je patrno již z názvu, potřebujete stodolu a kolem
ní rovinnou oblast o šířce stodoly a délce zhruba dvakrát větší než je výška stodoly. Dále ke hře potřebujete pár kamenů o váze zhruba 1kg. Na každé straně stodoly se postaví jedno družstvo a rozestaví se jako při odbíjené. Družstvo, které začíná, si vezme kámen a hodí ho přes stodolu s pokřikem „LETÍ“. Chytající hráči kámen buď chytí (výkřik „MÁM“) či nikoliv (nic). Pokud jej chytí, jsou na řadě a házejí kámen na druhou stranu. Hra se boduje podobně jako odbíjená. Je několik možností, jak hru zpestřit. Pokud jsou členové vašeho oddílu udatní a silní, zvyšte váhu kamene na 3kg. Můžete také použít kameny dva, čímž se ale většinou stává hra nepřehlednou.Dále může to do hry vložit prvek vybíjené. Hráč, který chytí kámen se opatrně proplíží kolem stodoly a pokusí se jím trefit soupeře. Nejenže tím jeho družstvo získává bod aniž by ztratilo možnost hodu, ale trefený hráč je vyřazen z další hry. Pokud se házející netrefí, bodově se nic nemění, ale
sám je z dalšího boje vyřazen.

Na dorozuměnou
Až zase příště pojedete na výpravu vlakem, zkuste si začátek cesty zpestřit touto zajímavou hrou. Všichni jste určitě četli alespoň některou z „Mayovek,“
takže určitě víte, kdo byli Vinnetou, Old Shatterhand na dorozuměnounebo Kheki Pettra. A právě tito hrdinové, když vyrazili na válečnou stezku, vždycky se vrátili jako
vítězi. K tomu jim mimo obratnosti a síly (ty si procvičíme při jiných hrách) pomohla i schopnost dorozumět se pomocí posunkové řeči. Nepřítel je
nikdy neobjevil dříve, než mu to sami dovolili a přitom Vinnetou vždy přesně věděl, co mu Old Shatterhand chce sdělit. Zkuste, zdali to také dokážete. Hodinu před odjezdem vlaku pošlete jednoho kamaráda (vybrat pomůže los) směrem po trati, aby si zhruba dva kilometry od stanice lehle na koleje.
(Nejlepší bude ostrá zatáčka, nebo jiné nepřehledné místo) Ostatní členové družiny se hned po výjezdu vlaku pokusí dostat do kabiny strojvedoucího a pouze posunky se mu snaží vysvětlit, aby zastavil a jejich kamaráda nechal přistoupit. Nesmí padnout jediné slovo. Kdo tuto zásadu poruší, bude příště
čekat na kolejích. Až strojvedoucí pochopí, zastaví, kamarád nastoupí a celá družina pokračuje ve výpravě.

Hry byly použity z internetu (http://www.bra­dacovi.net/shry­/)

Zapsal: Jíťa [26.10.2005,10:14]
Sekce: Listy Trojky » č. 2/2005 (říjen)


TROJKA - 3.chlapecký oddíl
Farská 113, Česká Třebová, 56002
kroj@seznam.cz | mapa webu | DIGin.cz 2007 | RSS kanály