Filmový koutek: Letopisy Narnie

Sekce: Listy Trojky » č. 4/2006 (duben)
Aktualizováno 29.10.2006, 10:24

LETOPISY NARNIE - Lev, čarodějnice a skříň

Projděte do země zázraků a kouzel - do Narnie! Sledujte příběh sourozenců Petra, Zuzany, Edmunda a Lucie v zemi tajemných bytostí, zakletých Bílou čarodějnicí. Dokážou s pomocí moudrého lva Aslana zlomit její temnou nadvládu?

Čtyři sourozenci - Petr, Zuzana, Edmund a Lucie jsou nuceni kvůli válce odjet ke starému profesorovi na venkov. Bydlí ve velkém domě se spoustou pokojů. Jednou při prozkoumávání domu objeví Lucinka prázdný pokoj s jedinou skříní, do které se schová. Zanedlouho ale zjistí,že to není obyčejná skříň. Je to vchod do kouzelné země Narnie, kde vládne zlá Bílá čarodějnice a věčná zima. Lucince nikdo ze sourozenců nevěří, ale v Narnii se brzy octnou všichni. Nyní je jejich úkolem sesadit zlou čarodějnici z trůnu s pomocí hodných zvířátek a lva Aslana, pravého, ale tajemného vládce…

Ukázka:Lucinka doběhla ostatní ještě v chodbě. „Je to v pořádku,“ opakovala. „Už jsem tady zpátky.“ „ O čem to prosím tě mluvíš?“ zeptala se Zuzana. „Cože?“ žasla Lucinka. „Vám nebylo divný, kde jsem?“ „Jo aha, tak ty ses schovala,“ řekl Petr. „Chudáčku, tak ty ses schovala a nikdo si toho ani nevšiml. Příště se schovej dýl, abychom tě začali hledat.“ „Vždyť jsem byla pryč takovou dobu!“ vyhrkla Lucinka. „Do tý skříně jsem vlezla hned po snídani a byla jsem tam hrozně dlouho a byla jsem na svačině a stalo se všechno možný.“ (…) „Ona je to kouzelná skříň. Uvnitř je celá země a sněží tam a je tam faun a čarodějnice a celý se to jmenuje Narnie.

Pojďte, já vám to ukážu.“Knížka Lev, čarodějnice a skříň byla napsána jako první ze sedmidílné série Letopisů Narnie, opravdu první je ale Čarodějův synovec - pojednává o vzniku Narnie.

TEXT převzat ze stránek: www.teepek.cz


Trochu opožděně, ale přece - uvádíme starší článek vydaný v Listech Trojky Duben 2006.

Zapsal: Anonym [27.10.2006,22:56]
Sekce: Listy Trojky » č. 4/2006 (duben)


TROJKA - 3.chlapecký oddíl
Farská 113, Česká Třebová, 56002
kroj@seznam.cz | mapa webu | DIGin.cz 2007 | RSS kanály