Filmový koutek: Červený trpaslík

Sekce: Listy Trojky » č. 4/2006 (duben)
Aktualizováno 19.11.2006, 23:11

ČERVENÝ TRPASLÍK

Červený Trpaslík je seriál britské televizní stanice BBC. Přestože původně se BBC natočení tohoto seriálu bránila, po třech letech sezení nad scénářem roku 1986 konečně kývla a dala tak šanci vzniknout tomuto jedinečnému seriálu. První díl byl odvysílán až v roce 1988 a 1. série měla 6 dílů. Celkem bylo od roku 1986 do roku 1996 natočeno 52 dílů dělených do 6 sezón po 6 a 2 sezón po 8 dílech.

Dnes je tento seriál známý a oblíbený v mnoha zemích. K nám se dostal v roce 1999 a od té doby si získal mnoho příznivců. Každý rok se v Praze koná setkání fanoušků a nese název Trpaslicon.

Děj tohoto seriálu je prostý: posádka vesmírné těžařské lodi zahyne při ozáření a jediný, kdo přežije je Lister, který v době nehody pobýval ve stázi, která ho ochránila, Kocour, stvoření, které se za 2 miliony let vyvinulo z kočky, Holly, lodní počítač s IQ 6000 (což je jako IQ 6000 učitelů tělocviku) a hologram Rimmera, člena posádky, který má zabránit Listerovi, aby se zbláznil. Jako naschvál je právě Rimmer ten, koho Lister z celé lodi nejvíc nenávidí, a tak je jasné, že většina dílů vychází ze sporů těchto 2 velmi odlišných postav. I když to vypadá jednoduše, je fascinující do jakých situací se Lister s Rimmerem dostávají. Musí je řešit a tak dochází k hádkám a velmi zajímavým vyústěním, při kterých se budete válet smíchy. Momentálně tento seriál vysílá Česká Televize v rámci Horečky páteční noci.

A nyní malá ochutnávka z vtipných dialogů Červeného Trpaslíka: „Chovám bláhovou naději, že za tři miliony let, co jsme pryč, lidstvo přestalo válčit, vyléčilo všechny choroby a podařilo se mu zjednodušit formulář daňového přiznání.“

„Samota v kosmu vás často dohání k šílenství. Jediné, co mně pomáhá udržet si smysl pro realitu, je přátelství s mou sbírkou zpívajících brambor.“

TEXT převzat ze stránek: http://www.te­epek.cz/

Zapsal: Anonym [27.10.2006,23:01]
Sekce: Listy Trojky » č. 4/2006 (duben)


TROJKA - 3.chlapecký oddíl
Farská 113, Česká Třebová, 56002
kroj@seznam.cz | mapa webu | DIGin.cz 2007 | RSS kanály