Film o Skautech na ČT2 - Skaut má holá kolena

Sekce: Ostatní články » Mediální kampaň
Aktualizováno 29.10.2006, 11:16

Film o skautech se v televizním vysílání objeví zpravidla jednou za mnoho let. Právě dnes máš příležitost jeden skvělý dokument o skautech shlédnout. Člen družin Lišáků a později Jestřábů režisér Břetislav Rychlík, držitel skautské průkazky číslo 021515 a skautské přezdívky Rychlonožka, natočil film o chlapeckém oddílu Junáků - skautů ze slováckého městečka Veselí nad Moravou.
…pokud jej neuvidíš, přijdeš o hodně
Určitě si dnes udělej čas, nejlépe se všemi doma, a podívej se na tento jedinečný dokumentární film o nás - skautech.

Název filmu: Skaut má holá kolena
Kdy: dnes - čtvrtek 9.března, 20:00 na ČT2

(další vysílání, vždy na ČT2: pátek 10.3. 14:10 hod., pondělí 13.3. 00:40 hod.)

Oddíl existoval v krátkém období znovuobnovení skautingu v letech 1968-1970, ze které také pochází amatérský film ze života Kima, Ferina, Bakiho, Velkého Ona, Pyropa, Užovky a dalších neboli film, který byl impulsem k natočení snímku Skaut má holá kolena. A tak se v srpnu roku 2005 dvacet jedna dnes dospělých mužů sjelo na místa, kde jako kluci naposledy tábořili před komunistickým zrušením skautingu u nás, aby společně hledali ztracené ideály klukovství a současně pátrali po poselství, které uprostřed tábořiště zakopali světu a budoucím generacím. Spolu také prostřednictvím hravých i dramatických situací zjišťovali, co se s nimi během normalizace i nedávných let stalo…

Pozn: text kompletně přejat ze stránek 1.skautského oddílu Náchod

Zapsal: Anonym [09.03.2006,12:42]
Sekce: Ostatní články » Mediální kampaň


TROJKA - 3.chlapecký oddíl
Farská 113, Česká Třebová, 56002
kroj@seznam.cz | mapa webu | DIGin.cz 2007 | RSS kanály