Co má být v KPZ?

Sekce: Ostatní články » Oddílové věci

Krabička poslední záchrany (KPZ, kápézetka) obsahuje mnoho různých maličkostí, které nám někdy pomohou v nouzi (nejsou v ní věci pro běžné použití). Když na akci potřebuji sirky, tak si vezmu celou krabičku. Sirky v KPZ jsou pouze pro případ, kdybychom náhodou zapomněli. Krabička by měla být nepromokavá a nerozbitná. Mně se osvědčila plastová krabička od léků (např. od multivitaminů). Samozřejmě by se nám KPZ neměla sama otevřít a věci se z ní vysypat. Také by neměla být velká jako příruční kufřík (i takové bratry jsme v oddíle měli). Na vnitřní straně víčka by měl být přilepený lístek s naším jménem a adresou. Nejen proto, aby nám ji nálezce mohl odevzdat v případě ztráty, ale hlavně pro případ nenadálého úrazu.

Co do KPZ?
• drobné mince na telefon (max. 20 Kč)
• zavírací špendlíky
• jehla + nit (alespoň černá a bílá)
• knoflíky
• normální špendlíky
• náplast
• sirky + škrtátko
• svíčka
• připínáčky
• malá tužka
• čistý papír
• kousek březové kůry k zapálení ohně
• svinutý drátek
• provázek
• kousek obvazu
• 2-3 hřebíky různé velikosti
• známka
• kousek křídy (zabalený)
• žiletka
• měřidlo





Zapsal: Emilka [20.01.2006,09:01]
Sekce: Ostatní články » Oddílové věci


TROJKA - 3.chlapecký oddíl
Farská 113, Česká Třebová, 56002
kroj@seznam.cz | mapa webu | DIGin.cz 2007 | RSS kanály