Bodování v roce 2007 - 2008

Body za schůzku

max. 45
Příchod včas
Příchod pozdě, odchod před koncem
Věci s sebou
Ch
Chování
max. 3
Z. O. By
max. 12
Deník
J
Jiné
Pr
Program, hra (u vlčat)
Omluvená neúčast

Body za družinovou akci
(o víkendu a svátcích)
max. 45
Účast na akci včas
Účast na akci pozdě, odchod před koncem
Z. O. By
max. 12
Srážky (chování, věci s sebou)
Omluvená neúčast

Body navíc za měsíc
max. 480
Neskautské chování
Měsíční úkol
max. 40
Dobrovolná práce pro oddíl
Zápis do kroniky
max. 15
Příspěvky na odd. stránky
max. 40
Body vedoucího (rádce) družiny
max. 20
Bonus za účast včas na oddílové akci, schůzce
Účast celé družiny na akci
Účast na všech akcích v měsíci
Neúčast na 1 podniku (oddílová akce je povinná)
Body vůdce oddílu (schválit oddílovou radou)
max. 80
Body družiny
Přivedení nováčka2

Příklad výpočtu:

Lojza P. přijde na oddílový výlet pozdě a zapomene si všechny věci doma. V Zobu vyhraje a samozřejmě se chová jako vždy vzorně.

Získává: 18 + 12 -5 = 25 bodů. Kdyby však přišel včas - je to úplně jinak:

Získává: 33 + 12 -5 + 20 = 50 bodů. Rozdíl co?

Příchod včas - příchod v určenou dobu, popř. před vedoucím schůzky, přijde-li náhodou později (to se snad nestane)

Věci s sebou - na schůzku, výlety a výpravy by každý měl s sebou nosit určené věci - opiš si papírek v klubovně, pakliže to nevíš,

Chování - jelikož se na schůzkách chceme něčemu naučit a něco se dozvědět, zahrát si nové hry, musí se každý chovat odpovídajícím způsobem - hlavně nevyrušovat

Z. O. By (závody o body) - na každé schůzce a akci by měl být alespoň 1 bodovaný závod, maximálně můžeš získat 12 bodů (skauti, pro jistotu mějte vždy nějaký připravený v rukávu)

Deník - měla by to být Vaše vizitka, zapisuj si do něj vše z každé akce, schůzky, novinky, co se naučíš a nezapomeň každý zápis vyzdobit i obrázky

Jiné - po schůzce je např. potřeba uklidit, pomůžeš mladšímu se splněním úkolu, atd.

Program, hra - na schůzku by se měl každý připravit, někdo si připraví něco nového na naučení, jiný zase hru, hlavně to ale musí být něco nového

Omluvená neúčast - omluví se ještě před konáním akce - rádci družiny, vedoucímu družiny (družinová schůzka) nebo vedoucímu oddílu při oddílových akcích

-uznávají se omluvy: nemoc, zranění, exkurze či výlet se školou

Měsíční úkol

• každá družina bude mít svůj úkol, snažte se, lze za něj získat dost bodů.

Dobrovolná práce pro oddíl - něco vyrobit do klubovny, dobrovolně udělat činnost, která oddílu pomůže (natřít dveře, opravit kolo, vymyslet celoroční hru, apod.), zastávat nějakou oddílovou funkci.

Zápis do kroniky - do kroniky může zápis zapsat každý - snažte se, každý zápis se hodnotí.

Příspěvky na odd. stránky - každý může poslat, přinést svůj příspěvek na oddílové stránky počet bodů je max. za celý měsíc.

Body družiny

• družina může za nějaký počin, popř. za vyhlášený úkol získat uvedené body -jejich rozdělení je na rádci či šestníkovi.

Přivedení nováčka - Pokud člen oddílu přivede do oddílu nováčka, získá do bodování až 30 bodů (za přivedení nováčka 5 bodů, úspěšné dovedení ke složení Nováčkovské Zkoušky do tábora - 15 bodů, registrace nováčka - 10 bodů)

Zapsal: Anonym [07.10.2007,12:00]
Sekce: Ostatní články » Oddílové věci