Ambulanční spojka - plochý uzel

Sekce: Učení » Uzlování
Aktualizováno 01.11.2006, 21:36
Tento uzel si zaslouží, abyste mu věnovali více pozornosti. Archeologické nálezy svědčí o tom, že i tento uzel přibližně před 3000 lety používali Egypťané. Staří Řekové a Římané ho nazývali NODUS HERCULI - Herkulův nebo Heraklův uzel, protože mytický hrdina Herkules přivazoval tímto uzlem ke své hrudi kůži zabitého lva. Přikládali mu magickou sílu a vázali jej na svůj oděv a šperky. V klasickém Řecku se uzel používal v lékařství pro fixaci zlomenin nebo při sešívání ran. Uzel vhodný k zavazování obvazů a třícípých šátků (netlačí), ke spojení stejně nebo přibližně stejných provazů. K jejímu vázání stačí zapamatovat si několik slov: Pravý přes levý, levý přes pravý a utáhnout. Špatně se rozvazuje.
Zapsal: Lukas [08.12.2005,08:11]
Sekce: Učení » Uzlování


TROJKA - 3.chlapecký oddíl
Farská 113, Česká Třebová, 56002
kroj@seznam.cz | mapa webu | DIGin.cz 2007 | RSS kanály