100 let skautingu 2007

Sekce: Trojka

Řekl by to náhodný svědek onoho experimentu Roberta Baden-Powella a dvaceti chlapců na ostrově Brownsea roku 1907? Řekl by to tehdy sám vedoucí onoho prvního tábora? Sto (100) let od svého zrodu se skauting rozvíjí, roste. Rozšířil se do pěti kontinentů. Překročil hranice států, kultur, jazyků, náboženství. Žije i v zemích, odkud se ho totalita snažila všemi silami vykořenit.

Celých 100 let měl velkou vůli k životu. A má ji dodnes. Na každém dobrém oddíle je vidět, že skauting neskomírá. Má cenu dnes jako tehdy. Stejně jako neztratily za 100 let cenu jeho hodnoty - lidství, lidská vzájemnost, pokora před tím, co nás přesahuje. To, co má skauting za sebou, je důvod k oslavě. Připijme na jeho úspěchy, na schopnost oslovit miliony lidí celého světa. Na spoustu dobrých skutků, ke kterým lidi přivedl. Na změny k lepšímu, které udělal v přemýšlení a v životech lidí.

Také naděje, že ještě mnoho změn k lepšímu přinese v budoucnu, je důvod k oslavě. Připijme na zítřejší skautské oddíly, na jejich vedoucí, na dobré činy budoucnosti… Připijme na stovku, co je před námi.

Oslavy kulatého výročí pro nás začaly již na jaře, kdy se členové střediska JAVOR spolu s dalšími 5000 kamarády a příznivci skautingu sešli v Praze při velkolepých oslavách, kulturních akcích a koncertech na Staroměstském náměstí a okolí. Byla to velmi úspěšná akce, která si zasloužila pozornost i několika médií.

A Českotřebovští skauti a skautky budou slavit také - v říjnu roku 2007. Hodláme všem lidem ukázat, že kořeny skautingu v České Třebové jsou hluboké, že skauting má opodstatnění, je moderní a úspěšný. Přijďte se tedy i vy přesvědčit. Podrobné informace o programu na internetu http://100.e-skaut.cz a plakátnicích.

A aby nevznikly zmatky, že se stále slaví 100 let skautingu, upozorňujeme, že skauting byl v České republice založen až v roce 1911 profesorem Antonínem Benjaminem Svojsíkem.

Drakiáda - 6. říjen (sobota)

Tak jako každý rok se sejdeme na třebovském letišti a budeme společně pouštět draky. Akce je otevřena i široké veřejnosti. Sraz v 10:00. S sebou draka, pláštěnku, hrníček, drakovné 15 Kč a servisní materiál na opravy draka.

Kulturní vystoupení - 21. říjen (neděle)

Kulturní vystoupení všech oddílů našeho střediska pro veřejnost a rodiče. V průběhu vystoupení návštěvníky seznámíme s historií, skautským životem ve středisku JAVOR, s našimi úspěchy, neúspěchy, zapějeme pár písní, zahrajeme divadlo. Jistě se dozvíte spousty informací a kulturně si užijete. Na vystoupení jsou pozváni i skauti z partnerského města Svit, kteří si taktéž připraví část programu. Začátek v 17:00 ve velkém sále KC. Vstupné dobrovolné.

Výstava 100 let - 21. - 26. říjen (neděle-pátek)

V neděli 21.10. bude zahájena slavnostní vernisáží v 16:00. Výstava bude probíhat ve výstavní síni Kulturního Centra a bude návštěvníkům nabízet pohled na historické předměty, možnost nahlédnout do starých kronik, shlédnout prezentace jednotlivých oddílů, rukodělných prací a výstavu fotografií Okem Evži Šimka 2007. Vstupné dobrovolné denně od 9:30 do 16:30.

Okem Evži Šimka - 21. - 26. říjen (neděle-pátek)

Jedná se o klasické pokračování nedávno ukončené tradice v soutěži Okem Evži Šimka. Fotosoutěž je pořádána na počest našeho zesnulého vedoucího, oddílového fotografa a dobrovolného hasiče, který nás tragicky opustil před deseti lety. Dvě věkové kategorie soutěžících (do 14-ti let, nad 14 let), několik kategorií motivů (skautský život, příroda, fotoseriál) a účast amatérských fotografů z celé České republiky jsou zárukou kvality.

Zapsal: Tonča [28.09.2007,00:20]
Sekce: Trojka


TROJKA - 3.chlapecký oddíl
Farská 113, Česká Třebová, 56002
kroj@seznam.cz | mapa webu | DIGin.cz 2007 | RSS kanály