100 let - cancák

Sekce: Tajné články » 100 let - demo
Aktualizováno 26.10.2007, 20:16

Jak by mohli probíhat oslavy 100 let skautingu ve Třebové. Tento článek rozšiřuje původní článek Okem Evži Šimka 2007.


Narozeninová párty

Nebylo by na škodu na narozeninovou párty pronajmout velký sál KC a uspořádat divadelní vystoupení pro rodiče. Program by mohl být velmi bohatý a myslím, že bychom se do dvou hodin měli vejít.

Každý člen střediska by dostal speciální narozeninovou pozvánk pro své rodiče. Sál bychom naplnily. Účinkující by mohli sedět na schodech :) Sál si myslím že naplníme. Hlavně vstupné by bylo třeba 20Kč - použitelné na zaplacení pronájmu a příspěvek na činnost, resp. vstupné zdarma.

Program ?!

  • Žonglování - Kuře a Rozinka
  • Zpěv písní - dívčí oddíly
  • Recitace básniček - dívčí oddíly
  • zajímavé scénky - naučné s nádechem historie
  • ztvárnění historie - Powel, Seton, Svojsík .. jen krátce, aby to lidi neotrávilo.
  • Jan Betlach - praskání bičem ? je pořád všude - možná už je okoukaný
  • nějakou VIP osobnost ? Starostku ?
  • zviditelnění dosavadních úspěchů

Opakující se nápady

Na nasi oddilove rade, padl o Emilky navrh, ze letos (2007) tomu bude jiz 10 let od umrti Evzi Simka a ze by nebylo na skodu udelat vystavu. Stejne tak padlo i tema 100 let skautingu - jakozto celorepublikova akce. Napadu na zorganizovani Okem 2007 jsem se okamzite chytl a postupne pripravuji koncepci. Urcite by bylo velmi vhodne ji nejak zakomponovat do noveho rocniho rozpoctu strediska a mezi planovane akce. Bylo by dobre, kdybychom si mohli vzajemne popovidat - nejspise asi az po vanocich - o tom jak zamyslis ty organizovat Narozeninovou party stoleti a jak vsechny akce prijemne skloubit s co nejvetsim vynosem.

Mezi me navrhy patri usporadat Okem2007 nekdy v polovine zari spolecne s oslavou 100 let skautingu. Jednalo by se o celookresni (celokrajskou) soutez ve fotografiich (aby byl zachovan drivejsi zamer souteze). Rozhodne to nechci nechat jen za hranicemi naseho mesta (strediska), ale rozhodne oslovit okres, mozna i kraj. Usporadat proste fotografickou soutez. Temata a kategorie jsou az druhotnou zalezitosti. Pri teto prilezitosti by bylo dobre, pronajmout vystavni prostory Kulturniho Centra (KC) alespon na 1 tyden. Jiste by to slo cerpat z dotaci jakozto akce 100let. Vyhoda KC je bezesporu ta, ze se nam podari vice zasahnout obyvatelstvo nez jen pouhou vystavou na stredisku. Jednalo by se nejen o soutezni vystavu fotografii, ale zaroven by se prostory vyuzili k vystave 100let skautingu atd. K propagaci akce bychom pouzili veskere dostupne prostredky a media (okresni, krajske rady, bezplatna periodika apod)

Cela akce by sla i skloubit s narozeninovou party stoleti, ktera by nejspise neprobihala dle vizi uvedenych na skautske krizovatce (raut, tancovacka, posezeni), ale videl bych to jako setkani v podobe Divadelni sestka - aneb takova prehlidka oddilu. Kazdy oddil by mohl zde predstoupit s kratkym divadelnim vystoupenim, kratkym shrnutim historie apod. Mozna by to slo udelat i jako verejnou akci. Na tuto prilezitost bych nasadil prostory maleho salu KC, nebo v pripade akce pro verejnost i velky promitaci sal.

Penize by se jiste daly odnekud vydolovat - dulezite je pouze vedet kde a hlavne vcas zadat.

Mame o cem premyslet a myslim, ze spolecny cil jiste najdeme ! Urcite by to pomohlo k zviditelneni a ke stmeleni strediska!

Vím, ze by to stalo spousta prace a driny - pripravit takto komplexni akci, ale pokud se dobre rozvrhne - urcite by byl vysledek genialni !!! Otazkou vsak zustava, jestli ma skauting co verejnosti predvest!

Zapsal: Tonča [19.12.2006,15:31]
Sekce: Tajné články » 100 let - demo


TROJKA - 3.chlapecký oddíl
Farská 113, Česká Třebová, 56002
kroj@seznam.cz | mapa webu | DIGin.cz 2007 | RSS kanály