Závody vlčat a světlušek

(07.05.2016)
Aktualizováno 09.05.2016, 21:42

V sobotu brzy ráno se Ostříži vydali na základní kolo Závodu vlčat a světlušek. Jelikož byli všichni účastníci již na skautském středisku na akci pálení čarodějnic, mohli jsme vyjít všichni spoolečně ze střediska na nádraží. Tam jsme se setkali také s družinou 4. dívčího oddílu, která jela s námi.

Poté, co jsme došli do Dlouhoňovic (místo konání závodu), registrovali jsme se do závodu. Vylosovali jsme startovní číslo 11 a start nás čekal v 11:00. Zanedlouho byl zapískán slavnostní nástup a závody tak byly oficiálně zahájeny.

Na trati jsme plnili úkoly na těchto stanovištích:

• Fyzická zdatnost, kde měla družina za úkol splnit štafetu skládající se postupně z těchto úkolů: zatlučení hřebíku, skákání v pytli, běh s ping-pongovým míčkem na lžíci a skákání přes švihadlo
  • Schopnost orientace – hledání cesty v mapě podle napsaných instrukcí, určení světových stran podle buzoly, mapové značky
  • Vztah k vlasti a skautingu – slavné osobnosti (T.G.M., sv. Anežka česká, A. B. Svojsík, Robert Baden-Powell, apod.)
  • Schopnost řešit problémové situace – opilec, pohyb za bouřky, apod.
  • Znalost první pomoci – řezná rána, popálenina, volání na 155
  • Pobyt v přírodě – poznávání živočichů, balení batohu na výlet
  • Schopnost komunikovat – napsání a poslání dopisu
  • Manuální zručnost – zabalení balíku, šroubování

Umístili jsme se na posledním místě, ale i přesto jsme si to všichni užili, vyzkoušeli si něco nového a zároven zjistili, v čem máme rezervy.

Sestry ze 4. dívčího oddílu z České Třebové se umístili na 2. místě, díky čemuž postoupily na krajské kolo ZVaS.

Zapsal: Donald , [09.05.2016, 19:44]
Účast: Klíště, Jehla, Týrex, Krtek, Ajnštajn, Paprika, Vtip, Donald,