Minulé akce 3. chlapeckého oddílu


Zimní výlet Hoštejn

(19.01.2008)
Aktualizováno 09.02.2008, 20:10
Tak první zápis dodal opět jako skoro vždy Jelen. přesně ve 21:00 hod zazvonil zvonek  a zápis na disketě je zde. (Jelen totiž prozatím nemá e-mail).

Sraz byl v 9:50 na nádraží, kde se trojkaři sešli v počtu okolo patnácti lidí, na déšť jich přišlo poměrně dost. Z vedoucích zde byli zastoupeni Emilka a Tonča. Do Hoštejna nás dovezl osobák, ve kterém jsme si trávili chvíli povídáním a vlčata počítáním lokomotiv, které cestou viděla.

V Hoštejně jsme za mírného mrholení a debat (např. Tonča vykládal Jelenovi princip určitých elektrotechnických součástek) dorazili k táborové kuchyni, kde na nás čekal Lukas. Protože jsme začínali chladnout, byli jsme pověřeni vedoucími rozdělat oheň, a tak jsme se vypravili do lesa, otrhávat mokré roští z mokrých jehličnanů. Nakonec nám však Lukas doporučil, nasekat ze suchých latěk, které před deštěm chránila střecha klubovny třísky a pomocí třísek oheň rozdělat. Nebýt Lukase nic takového by nás nenapadlo a oheň bychom třeba nerozdělali.

Po upečení buřtíků jsme šli do lesa hrát pašeráky. Hra byla hrána v tomto principu: Byli pašeráci, kteří ze svého území museli propašovat bílé lístečky na území policistů, kde se nacházel překupník, který pašované lístky vybíral. Jakmile byl pašerák chycen, předal policistovi lísteček a šel do vězení, odkud ho mohl vysvobodit plácnutím jiný pašerák nebo se vystřídal s jiným chyceným pašerákem – ve vězení mohl být pouze jeden pašerák. Po nějaké době jsme hry nechali a šli na vlak, který nás dovezl na nádraží do Třebové, kde jsme dali pokřik a rozchod.


 

Tak tu máme druhý zápis – tentokráte od našeho nového dopisovatele – Donalda.

Dnes jsme se sešli na nádraží. Z nás Krahujců jel Máťa, Játro, Škoda a já. Vlakem Jsme jeli do Hoštejna a z nádraží jsme šli na tábořiště. Chvíli jsme tam jen tak stáli a za chvíli jsme šli do lesa na dřevo a roští aby jsme rozdělali oheň. Když bylo dřeva dost šli jsme za kuchyň, nasekali štipky a zapálili oheň. Opekli jsme si buřty, chvíli jsme byli u ohně a potom jsme šli do lesa hrát hry. Ta hra se hrála tak, že jsme se rozdělili na dvě družstva, jedno družstvo byli pašeráci a druhé družstvo byli policajti. Když někoho chytili musel jim dát lístek a jít do vězení.Potom jsme šli na nádraží, vlakem do Třebové, ukončili jsme výlet pokřikem a šli jsme domů.TROJKA - 3.chlapecký oddíl
Farská 113, Česká Třebová, 56002
kroj@seznam.cz | mapa webu | DIGin.cz 2007 | RSS kanály