Minulé akce 3. chlapeckého oddílu


Výprava na Králický Sněžník

(13.09.2014 - 14.09.2014)
Aktualizováno 15.09.2014, 18:38

V sobotu ráno jsme se vlakem vydali do Horní Lipové. To je malá železniční zastávka u Jeseníku. Odtud jsme vyšli západním směrem po cyklostezce vedoucí k Lesnímu baru. Byla zde spousta lidí, ale personál žádný. Po chvíli jsme zjistili, že se útrata vkládá do samooblužné kasy. Už jen to, že je něco takového možné, je pro mě zážitek.

Po lehkém občerstvení jsme pokračovali dál po cyklostezce. Asi po třech kilometrech jsme odbočili z cesty a rozhodli jsme se jít zkratkou do Ramzové. Odtud jsme pokračovali po turistických značkách téměř až k Branné. Před ní jsme odbočili na žlutou turistickou značku. Po krátkém čase jsme došli k prvním objektům československého lehkého opevnění. Zde jsme ze žluté značky přešli na červenou, vedoucí do Starého Města pod Sněžníkem. Cestou jsme narazili na těžký objekt československého opevnění „STM-33 Lesík“, u kterého byl i jeho správce, který nás pustil, abychom se podívali dovnitř. Po prohlídce jsme došli do Starého Města pod Sněžníkem. Mimo to, že jsme tudy museli projít, jsme si chtěli v informačním centru koupit turistickou známku. Bohužel měli jen do dvou a my jsme přišli pozdě.

Nezbývalo nic, než pokračovat dál. Po modré turistické značce jsme šli dál přes obec Stříbrnice. Zde se silnice změnila v lesní pěšinu. Odtud na nás čekal asi 400 metrový výškový výstup a zároveň poslední úsek našeho dnešního plánu. Cestou jsme se zastavili u chaty Návrší. Asi v 19 hodin jsme došli k Adélině pramenu, kde na nás čekal přístřešek akorát tak vhodný pro přespání. Uvařili jsme si večeři, vybalili věci na spaní a zalehli.

Ráno jsme sbalili věci, uvařili si ke snídani čaj a započali jsme závěrečný výstup an Králický Sněžník. Pro některé z nás to bylo více namáhavé, pro některé zase méně, ale důležité je, že jsme došli k pramenu řeky Moravy a poté na samotný vrchol Králického Sněžník i přes to, že nám začalo pršet. Sice jsme přes mlhu moc neviděli, ale ten pocit, že jste zdolali 1424 výškových metrů po 34 kilometrech v nohách je k nezaplacení.

Poslední etapou naší výpravy byl sestup do Dolní Moravy. Cestou jsme stihli uvařit oběd, který po náročném výstupu i ještě sestupu přišel vhod. Nakonec jsme v pořádku došli do Dolní Moravy, odkud nás odvezl autobus do Králik. Z Králik pak vlakem do České Třebové. Během celé výpravy jsme ušli asi 46 kilometrů.


Hitace: 1
Zapsal: Donald , [15.09.2014, 18:22]
Účast: Bahno, Donald,

Určeno družině: Racků,

Fotogalerie:
TROJKA - 3.chlapecký oddíl
Farská 113, Česká Třebová, 56002
kroj@seznam.cz | mapa webu | DIGin.cz 2007 | RSS kanály