Minulé akce 3. chlapeckého oddílu


Výprava na Ivančenu Racci

(24.04.2015 - 25.04.2015)
Aktualizováno 29.04.2015, 17:03

V pátek odpoledne jsme se sešli se sestrami ze 4. dívčího oddílu a skauty ze 7. chlapeckého oddílu. Vyjeli jsme vlakem do Frýdlantu nad Ostravicí. České dráhy samozřejmě nezklamali, a proto jsme dojeli o hodinu později.

Z nádraží ve Frýdlantu jsme měli dojít 6 km po modré turistické značce na jednu louku, kde jsme měli naplánovaný nocleh. Na toto místo jsme došli až za tmy, takže jsme si hned postavili přístřešky, najedli se a usnuli.

Ráno jsme vstali okolo osmé hodiny. V klidu jsme se nasnídali a sbalili věci. Jelikož byl odchod v plánu až v 10 hodin (kvůli tomu, že někteří si vařili snídani), zahráli jsme si karty a také jsme se trochu váleli a psychicky se připravovali na výstup na Ivančenu.

Okolo desáté jsme opustili tábořiště a vyšli vzhůru na horu. Asi po 3 km stoupání jsme došli na Ivančenu, kde jsme čekali do 12:00, kdy měl proběhnout slavnostní ceremoniál. Ve volném čase jsme si zahráli hry se sestrami ze čtyřky (7. oddíl se od nás odtrhnul). Nejdříve jsme hráli některé seznamovací hry a dále pak hry na přemýšlení (s a bez, križmo x nekrižmo). Také jsme pekli, ehm „takhle velký chleba“ (kdo se zúčastnil, ví o co jde). Zvonilo poledne a začal ceremoniál. Bohužel jsme nepočkali až do konce, abychom stihli vlak. Šli jsme proto dál podle plánu. Dalším naším cílem se stala Lysá hora (1 323 m. n. m.). Čekali nás asi další necelé 3 kilometry (2,7 km). V poslední části cesty na horu jsme narazili i na sníh.

Poté, co jsme horu pokořili, jsme si udělali zaslouženou přestávku na odpočinek. Nyní nás čekal 7,5 km dlouhý sestup do obce Ostravice. Tam jsme vyčkali na vlak a stejnou cestou, jakou jsme přijeli, jsme také odjeli zpět do České Třebové.


Hitace: 1.2
Zapsal: Donald , [29.04.2015, 15:45]
Účast: Meloun, Česnek, Kečup, Klíště, Donald,

Určeno družině: Racků,

Fotogalerie:
TROJKA - 3.chlapecký oddíl
Farská 113, Česká Třebová, 56002
kroj@seznam.cz | mapa webu | DIGin.cz 2007 | RSS kanály