Vylodění v Normandii

(30.05.2014 - 01.06.2014)

V pátek jsme se vydali vlakem do Letovic. Z nádraží v Letovicích jsme pokračovali ke Křetínské přehradě. Po příchodu jsme zastavili u závory, kde na nás čekal Německý důstojník. Byli jsme tedy přiděleni do Německého družstva. Dostali jsme papírek s šifrou. Luštění této šifry bylo prvním soubojem mezi Spojeneckými a Německými vojsky. Po vyluštění šifer jsme došli do tábora, kde jsme postavili stany a zabydleli se. Večer jsme se všichni sešli u táboráku, kde se jednotlivé oddíly a hlavně členové představili. Některé oddíly pouze představily své členy jménem, některé přidali i scénku.

Druhý den po nástupu jsme hráli hru zásobovácí konvoje a bombardování. Spojenecká strana měla za úkol dopravit na pramicích zásoby z USA do Británie. Německá strana musela na kanoích zabránit tomuto zásobování. Spojenci hru vyhráli a tak šli první na oběd. Němci šli až o několik minut později. Po obědě následoval Ústup z Dunkerku. Německé vojsko zahnalo Spojence do moře a proto museli odplout na druhý břeh. Všichni se pak vydali na cestu do Letovic. Tam jsme splnili několik úkolů a také se podívali na zámek. Po návratu z Letovic jsme si k večeři opekli buřty, takže jsme se opět všichni sešli u táboráku. Poté jsme šli všichni do velkého sálu restaurace, kde jsme si promítali film o vylodění v Normandii. Po filmu se představili jednotlivé oddíly. Zbývalo už jenom jít spát.

V neděli byl budíček pro každé družstvo jiný. Němci totiž vstávali dřív, aby se tajně přesunuli na druhý břeh. Poté byl vyhlášen poplach. Spojenecká vojska se chystala k vylodění na invazních plážích v Normandii. Překvapivě všechna kola této hry vyhrálo Německo. Málem jsme tak změnili dějiny. Velitelé obou vojsk se ale nakonec dohodli na tom, že Spojenecká vojska později dobyla invazní pláže a že stav zůstal nerozhodný.

Zapsal: Donald , [02.06.2014, 14:23]
Účast: Bumbal, Kečup, Meloun, Dan, Paprika, Brambora, Hans, Kanička, Kořen, Odpadlík, Orel, Šéf, Losos, Žížala, Donald,

Určeno družině: Krahujců, Racků, Ostřížů, Jestřábů,

• Není