Výlet na Praděd

(16.11.2014 - 17.11.2014)
Aktualizováno 19.11.2014, 18:59

Ráno jsme se sešli na nádraží, ale jeden z nás nedorazil, takže jsme nemohli jet. Šli jsme proto ke klubovně, kde jsme se už sešli všichni i s tím opozdilcem. Rozhodli jsme se, že pojedeme dalším vlakem. Zahráli jsme si stolní hru, abychom vyplnili čas a vyšli jsme na nádraží. Koupili jsme jízdenku a nastoupili do vlaku. Dojeli jsme do Zábřeha na Moravě, kde jsme přestoupili na vlak do Šumperka. Nakonec jsme vystoupili ze třetího vlaku v Koutech nad Desnou.

Vyšli jsme směrem na Praděd. Hned na začátku jsme si dali trochu adrenalinu, když jsme museli překonat řeku. Dále jsme pokračovali po zelené turistické značce. Cestou jsme zkusili najít cachku a podařilo se. Meloun ji objevil pod skalkou u malého smrčku. Zapsali jsme se na důkaz toho, že jsme ji objevili a pokračovali jsme dále po zelené. Kečup cestou ovládal všechny větry, takže s tím to nebylo tak hrozné. Čím více jsme se blížili ke Švýcárně, tím více byla zima. Od Švýcárny to už byl jen kousek a tak jsme se dali do kroku. Co nevidět jsme byli pod vrcholem. Právě tato část byla nejhorší, protože zde foukal silný vítr, který jsme nedokázali ovládnout. Na vrcholu jsme se vyfotili a v budově věže jsme si dali malou svačinu.

Teď už nás čekala cesta dolů. Údolím Bílé Opavy jsme se šli do Karlovy Studánky, kde jsme nastoupiliu na autobus do Jeseníku. Tam jsme počkali na vlak a s několika přestupy jsme dojeli do České Třebové. V klubovně jsme si uvařili těstoviny. Po dobré věčeři jsme šli spát, protože jsme byli unaveni 22 km dlouhou cestou.

Když jsme ráno vstali, rozcvičili se a nasnídali se, jsme si zahráli hru Monopoly Deal. Pak jsme uklidili klubovnu a ukončili akci.

Hitace: 1.33
Zapsal: Donald , [17.11.2014, 22:04]