Víkend bez maminek a tatínků VIII.

(22.03.2019 - 24.03.2019)
Aktualizováno 05.04.2019, 20:24

Po příjezdu do Králík jsme se vydali na dětské hřiště, kde jsme strávili čas do uvolnění kluboven. Pak jsme se šli ubytovat. Měli jsme pokoje od třílůžkových do vícelůžkových. Sociální zařízení bylo pro všechny pokoje společné.

Jelikož chvíli po příchodu vypadla v části pokojů elektrika, museli jsme využít baterky. Následně jsme se pustili do loupání brambor a cibule s česnekem. Když jsme měli zeleninu připravenou, zašli jsme na večerní procházku do města a dostali jsme se až na nedaleký klášter Hedeč. Zpáteční cestu jsme si zpestřili „zkratkou“ přes Mariánský pramen. Po příchodu do klubovny jsme se odebrali do spacáků.

Ráno nás čekal naplánovaný výlet. Nejprve jsme se zašli podívat do Království sov, kde jsme viděli spoustu těchto ptáků a dozvěděli se hodně zajímavostí. Následně naše cesta vedla na naučnou stezku Vojenské historie. Cestou jsme si zahráli bitvu o vlajky. Zvládli jsme i zahrát si zahajovací úkol k naší celotáborové hře. Následně byla možnost navštívit Vojenské muzeum nebo Pevnost Hůrka. Nakonec se odhlasovala návštěva pevnosti. Část účastníků do pevnosti nešla, protože si chtěla natrénovat uzle, které se prozatím neuměli. Ti co na prodlouženou prohlídku vyrazili, se dozvěděli spousty zajímavostí z naší historie a mohli si prohlédnout i vystavené exponáty.

Následovalo finále výletu a výstup k soše na Mariánském kopci a krásného rozhledu do širokého okolí. Dále jsme se ještě podívali na nedalekou rozhlednu Val. Zpáteční cesta vedla opět přes Hedeč, kdy jsme si mohli památku prohlédnout i za světla. Když jsme dorazili do klubovny, všichni se osprchovali, najedli a zahráli si pár her. A pak jsme se již uložili na karimatky. Sobotní počasí bylo skvělé a většina z nás přijela domů pěkně „opálená“.

Jelikož většina se držela hesla „Ranní ptáče dál doskáče“, tak se stávalo brzo. Všichni se nasnídali a začal úklid, po kterém jsme se vydali na hřiště a pak již na vlak domů, kde nás na nádraží čekali rodiče.

Hitace: 2.17