Víkend bez maminek a tatínků IV

(20.03.2015 - 22.03.2015)
Aktualizováno 03.10.2015, 15:36
   V pátek 20. 3. 2015 jsme se sešli v hojném počtu na nádraží v České Třebové. Zde jsme nakoupili jízdenky a jeli vlakem do České Skalice za Babičkou. Po příjezdu jsme se vydali na místní skautskou základnu, kde už nás čekal Donald s Lukasem. Potom jsme si prohlédli celé středisko, ubytovali se a vyšli ven hrát hry. Já se ale nezúčastnil, když jsme se vyblbli, tak jsme se šli do jídelny navečeřet. Po jídle jsme opět zavítali ven a dali hry se svíčkami. Nejprve jsme si je sfoukávali navzájem a potom jsme se rozdělili do dvou týmů. První svíčku schovával a pak ji bránil před druhým týmem, který ji musel sfouknout. Za ani ne půl hodiny jsme toho raději nechali, protože se během hry staly asi tři úrazy. Před spaním jsme ještě chvíli zpívali dole v jídelně. Po vyčerpávajícím dni jsme usnuli jako zabití.

Další den ráno byla pěkná zima, ale i přes to jsme museli na rozcvičku. Po ní následovala o něco příjemnější snídaně. Když jsme všichni dojedli, tak jsme si šli zabalit věci do baťohu na záda pro nadcházející výlet do Babiččina údolí. Já a Kečup jsme šli napřed, abychom pro děti připravili překvapení v podobě dvou bábovek od samotné Babičky. Zanechali jsme je u Viktorčina splavu a pokračovali dál. Po cestě jsme různě v okolí zanechávali bíle beránky a ti po nás je museli posbírat a předat Babičce. S ostatními jsme se setkali až na hradě Rýzmburk, kde jsme i poobědvali. Naše další zastávka byla až u Žernovské rozhledny. Kdo chtěl, mohl jít nahoru a podívat se po krajině a zbytek odpočíval dole na fotbalovém hřišti. Cestou zpět podél svahu u řeky jsme si zahráli pár her na oddych. Potom jsme došli k soše Babičky a udělali si s ní několik společných fotek. Úplně nakonec jsme šli na nádraží vyprovodit skupinku, co se k nám přidala ráno pod vedením Emila. Poté jsme se vrátili na základnu. Po večeři jsme opět hráli hry se svíčkami a šli spát.

Třetí den jsme zahájili rychlou rozcvičkou. Pak jsme začali s úklidem, aby po nás nezůstal nepořádek, jak bylo někdy naším zvykem. Když bylo vše hotovo, naposledy jsme se rozloučili s Českou Skalicí a vydali se na zpáteční vlak. V České Třebové už na nás čekali maminky a tatínkové. Ještě jsme akci ukončili pokřikem a hurá domů.