Víkend bez maminek a tatínků III.

(28.03.2014 - 30.03.2014)

V pátek odpoledne jsme se sešli u klubovny. Rozdělili jsme se na dvě skupiny. Starší skauti jeli do Pocekance autem. Druhá skupina mladších skautů a vlčat šla na autobus. Předtím si všichni dali batohy k Lukasovi do auta, abychom je nemuseli vést autobusem. Autobus byl plný. Někteří z nás proto museli stát. V Litomyšli jsme vystoupili a z jiného nástupiště jsme nastoupili do stejného autobusu. Vystoupili jsme v Posekanci. Od zastávky jsme ušli pár metrů a už jsme viděli Lukase a spol. u základny. Zatopili jsme, vybalili věci, najedli jsme se. Po tom všem jsme šli ven. Zahráli jsme si několik her se svíčkami. Například sfoukávání – v týmech nebo jako jednotlivci – a další obměny. Zahráli jsme si také na schovávanou. Když jsme toho měli dost, šli jsme do chaty. Tam někteří hráli nějaké stolní hry. Poté se šlo spát.

Po probuzení do nového dne jsme vyběhli ven na rozcvičku. Nasnídali jsme se a vydali jsme se na celodenní výlet. Nejdříve jsme šli k Budislavi na autobusovou zastávku, kde se k nám připojila skupina mladších vlčat s Emilem. Vydali jsme se směrem na Toulovcovy maštale. Tam jsme měli krátkou pauzu, abychom si mohli prolézt skalní bludiště. Když se všichni vyřádili, šli jsme dál po červené turistické značce až k Dudychově jeskyni. Většina z nás se šla podívat dovnitř. Dále jsme se zastavili u Vranic. Tam jsme měli oběd. Ve Vranicích byla další krátká přestávka. Když si všichni odpočnuli a nakoupili, co potřebovali, vyšli jsme po červené značce do Budislavi. Zastavili jsme se tam na hřišti. Zde se od nás také odpojila Emilova skupina mladších vlčat. Zpět na základnu jsme již pokračovali sami.

Ve zbytku odpoledne jsme hráli různé hry s frisbeem. Uvnitř jsme hráli Městečko Palermo, na které se už dlouho všichni těšili. Hrály se asi tři kola. Poté se šlo spát. Po dnešním výletě nebyl problém usnout.

Ráno jsme sbalili spacáky, karimatky a všechny další věci. Uklidili jsme základnu, zametli jsme, vytřeli jsme, posbírali odpadky. Zahráli jsme si pár krátkých soutěží. Předali jsme základnu a odešli jsme do Budislavi na autobus. Cestou jsme se zastavili na hřišti. U klubovny jsme si rozebrali batohy, ukončili akci a rozešli se za svými rodiči.