Velká výprava do Svitu

(12.05.2017 - 14.05.2017)
Aktualizováno 17.05.2017, 22:07

Většina oddílu se v pátek v brzkých ranních hodinách vydala na akci na Slovensku.

V 0:50 hod. jsme se sešli na nádraží.

Ve vlaku jsme nejprve museli nechat vyklidit naše kupé. Zabrali jsme dvě. Cesta utíkala. Některým, bylo jich ale menšina, se podařilo usnout. Nakonec jsme měli asi 20 min. zpoždění.

Po příjezdu do Štrby nás čekala prohlídka kanceláře pana výpravčího, který nám vše ochotně vysvětlil. Pak jsme se již vydali zubačkou na Štrbské pleso.

Počasí nebylo moc přívětivé, ale nepršelo. Cesta na vodopád Skok ubíhala celkem rychle. S přibývající nadmořskou výškou začal přibývat led a sníh na cestě. Na ledu bylo celkem dost pádů.

Když jsme se dostali do kosodřeviny, šlo se již skoro neustále na sněhu.

U vodopádu jsme si udělali pauzu. Chvíli před odchodem na nás vykouklo i sluníčko.

Na páteční cestě jsme se ještě zastavili na Štrbské pleso, které jsme obešli. Chvílemi nás sice provázel i déšť, ale pláštěnky nás ochránily.

Ze Štrbského plesa jsme se vydali Tatranskou železnicí do Popradu a dále pak do Svitu. Zde jsme si objednali pizzu a pak již šli za našimi hostiteli.

Po přivítání a ubytování nám přivezli pizzu.

Po večeři jsme se vydali na první část programu. Sepsali jsme listinu o  založení klubu přátel mezi vlčaty z našeho oddílu a vlčaty ze Svitu. O  tyto listiny jsme ale museli bojovat.

V sobotu jsme plnili další úkoly, které byly potřebné pro splnění vlčka „všudybyl“.

- hráli jsme městskou hru;

– pomáhali jsme s úklidem garáže,

– kreslili jsme komiks o Svitu, atd.

Večer jsme upekli hady a opekli špekáčky a šlo se spát.

Ráno jsme kvůli balení stávali dříve. vše jsme zabalili do batohu a po snídani jsme se vydali na autobusové nádraží, odkud nám jel autobus do Popradu.

Zde jsme na vlakovém nádraží nasedli do vlaku a již nás čekala cesta domů, kterou nám zpestřila technika.

Kdo chtěl, mohl si na akci splnit body do stezky. Někdo si jich splnil celkem dost. Jiný ani jeden.

Akce se dětem líbila a již se těší na další společnou akci.

Akce spolupráce se skauty ze Svitu je podpořena Pardubickým krajem a Městem Česká Třebová.

Hitace: 1.18
Zapsal: Emilka , [14.05.2017, 21:34]
Účast: Nosal, Džub, Sýr, Ajnštajn, Guláš, Hodinář, Hrouda, Krtek, Kapucín, Tatranka, Týrex, Gigi, Lukas, Emilka,

Určeno družině: Krahujců, Ostřížů, Vedoucích,