Uzlování Dolní Dobrouč 2007

(03.02.2007)

První zápis je od Placáka. V sobotu jsme se sešli před nádražím ČD, jelikož jsme jeli na závody v uzlování do Dolního Dobrouče. Jeli jsme mi Ostříži, Krahujci a sestry ze 4. Sotva jsme dojeli, tak Emil zapnul GPS abychom věděli kolik jsme toho ušli a ujdeme. Když jsme došli do hasičárny, tak jsme zjistili, že jsme došli jako poslední a jenom na nás se čeká. Dostali jsme startovní čísla a už to jelo mi jsme měli docela čas, protože jsme měli čísla 54 a víš. Když na nás došla řada, tak Emil najedou začal hlasitě povzbuzovat že se ho museli ostatní soutěžící leknout. Když jsme všichni odvázali dvě kola, tak jsme zjistili, že pudem dal jen Já (Placák) a Bahňák ale Bahňák nade mnou vyhrál. Nakonec to skončilo:

• Bahňák –3.
  • Placák – 6 .
  • Kuře – 7.
  • Donald – 9.
  • Snědlo – 12.
  • Rozinka – 15.
  • Máťa – 18
  • Vřeštidlo – 19.
  • Kachna – 21.

Jak je vidět tak moc slavně to nedopadlo, ale mohlo to být horší. Když to vše skončilo, tak jsme se vydali na cestu do České Třebové ale ne vlakem ale pěšky. Cesta byla docela v pohodě, ale docela bolely nohy. Cestou jsme šli přes Třebovský stěny a tam jsme se pěkně vydováděli ve sněhu, a to hlavně Snědlo. Potom jsme došli do Skuhrova a tam odtud k chatě u Floriána a tam Snědlo rozbil nově opravenou houpačku a tak si pěkně zavařil konec výletu. Potom jsme šli k městu a tam byl rozchod.

Podrobnosti k trati:ušlá trasa:13,97 km(od hasičárny k místu rozchodu), čas pohybu:3:26 hod., čas zastávek:1:24 hod.

Další zápis dodal Jelen.

Sraz byl v 7:40 na nádraží. Kromě sedmi ostřížů, ze kterých přišla nejméně polovina pozdě i s vedoucím Emilkou, zde byli také krahujíci Donald, Máťa a Vřeštidlo pod vedením Tonči a čtvrtý dívčí oddíl pod vedením Dušinky. Do Dolní Dobrouče jsme jeli rychlíkem,ze kterého jsme v Ústí přestoupili do motoráku mířícího do Dobrouče.

V Dobrouči jsme Kachně svěřili GPS a vydali se k jeden a půl kilometru vzdálené klubovně nacházející se v místní hasičárně. V místní klubovně vládla dobrá nálada s legrací, která se zvýšila s příchodem Lukase, Smíška a Sestřenky. O proti čtyřce, která získala první místo ve všech kategoriích (kategorie: vedoucí-Klika skauti-Vozembouch světlušky vlčata-Bláža) jsme příliš slavně nedopadli. I přes velkou motivaci (jet do Třebové vlakem) a velikou podporu publika (převážně trojky) se ze trojky nejlépe umístilo pouze Bahno na ceněném třetím místě.

Do Třebové jsme vyrazili okolo dvanácté hodiny. Chvíli jsme šli po Doubroučské silnici, ze které jsme se asi po pěti stech metrech odpojili na polní cestu. Ta nás dovedla za mírného krupobití ke kapličce s altánkem na okraji lesa. Asi sto metrů před tímto altánkem jsme se dali závody o body: Kdo se jako první dotkne studánky u kapličky. Nejrychlejší byl Rozinka. Kdo chtěl napil se ze studánky, chvíli jsme poseděli v altánku a pokračovali v pochodu lesní cestou, na které se i místy vyskytovaly svahy pokryté mokrým sněhem. Toho využil Lukas a párkrát shodil Kuřete a Rozinku ze svahu do mokrého sněhu.

Během půl hodiny jsme došli ke třem skalám s malým jezírkem a dostali nový úkol. Rozdělit se do trojic a během pěti minut rozdělat oheň. Nejrychlejší bylo Bahňákovo družstvo, i když překročilo časový limit. Jako odměnu si rozdělilo Emilkovu siestu.

Jakmile zmizeli stopy po ohništích, čekala na nás další překážka v podobě spadlého stromu přes cestu. Tato překážka se nesměla podlézt ani obejít a tak jsme z ní seskočili do mokrého listí. Jen Kuře si chtěl skočit do pohádky O koblížkovi a přesně to taky udělal. „Tak jsme všichni nahozeni mikroskopickými koblížky“. Podotkl Lukas. Po rozčvachtané lesní cestě jsme došli k rozčvachtanému poli s poměrně dlouhou závějí mokrého sněhu. Na závěji předváděli Kuře, Rozinka, Snědlo a Vřeštidlo salta, stojky a přemety. Také jsme zde dělali Lukasovy středověké souboje se sněhovými koulemi.

Po dostatečném vyřádění jsme vyšlapali blízký zalesněný kopec, ze kterého jsme pokračovali do Skuhrova. I v tomto lese byla spousta závějí mokrého sněhu na nichž jsme se dosyta vyřádili. Také jsme na lesní cestě objevili odpočívadlo, na kterém jsme zhotovili skupinové foto. Ve Skuhrově jsme se s Lukasem rozdělili. Lukas pokračoval do Rudoltic a my do Třebové.

Další zastávku na zábavu jsme měli u Floriána, avšak zábava skončila nešťastným rozlomením prkýnka na opěradle houpačky. Výlet jsme ukončili okolo půl šesté v Benátkách trojkovým pokřikem, po kterém jsme se rozešli do svých příbytků.

Akci okomentoval i Donald

Dneska jsme jeli do Dolní Dobroučce. Z nádraží jsme šli k hasičárně a tam jsme soutěžili v uzlích. Museli jsme uvázat šest základních uzlů. Každý měl dva pokusy. Potom jsme ěli pěšky do České Třebové přes Třebovské stěny. Tam jsme museli rozdělat oheň. Potom jsme šli do Skuhrova a ze Skuhrova do České Třebové.

Donald

Zapsal: Donald , Jelen , Placák , [03.02.2007, 18:10]
Účast: Donald, Máťa, Vřeštidlo, Bahno, Jelen, Kachna, Kuře, Placák, Rozinka, Snědlo, Tonča, Emilka, Lukas,

Určeno družině: Krahujců, Ostřížů,