Tvrz Orenov

(21.11.2015)
Aktualizováno 25.11.2015, 18:55

Vlakem jsme dojeli do Letohradu, kde jsme museli najít školu. Nebylo to těžké, byla kousek od nádraí a šlo se rovnou za nosem. Museli jsme chvíli počkat než se škola otevře. Vlčata z Vysokého Mýta zde hráli různé hry, tak jsme se k nim přidali a zahráli si např. „cukr káva limonáda čaj rum bum“.

Jakmile organizátoři otevřeli školu, šli jsme dovnitř. Na slavnostním nástupu v tělocvičně jsme zahájili akci skautskou hymnou. Byla vysvětlena pravidla a další důležité věci. Také jsme dostali plán školy, kde byla zakreslena stanoviště. Samotná hra byla rozdělena do několik kol.

V prvním kole jsme chodili na stanoviště označená čísly. Za každý splněný úkol družina dostala diamant. Úkoly byly spíše dovednostní, např. tangram, kuželky (ale z kelímků a lehkého míčku), prolézání pavučinou, krmení jednoho vlčete čínskými hůlkami. Z celkového počtu osmi stanovišť jsme získali pět diamantů.

V druhém kole jsme opět chodili po stanovištích, tentokrát ale byly označeny písmeny a úkoly, které se zde plnili byly spíše znalostní. Bylo zde například určování zvířat podle obrázků, popisování skautského kroje, apod. Za splnění úkolu jsme na každém stanovišti mohli získat tři části obrázku.

Ve třetím kole jsme si museli u obchodníka vyměnit chybějící části obrázku za diamanty. Zbylé diamanty se pak sečetli a za každý jsme získali 40 sekund do Komnaty moci.

Ve čtvrtém kole jsme pak skládali obrázek, byla to skautská lilie. Podařilo se nám ji složit, a tak jsme získali další minutu do Komnaty moci.

V pátém, posledním kole – Komnatě moci – jsme přenášeli energii z území zla do území dobra. Nakonec se nám podařilo porazit mocného čaroděje, který utekl, ale varoval, že se možná vrátí.

V kategorii vlčat jsme se sice umístili na pátém, posledním místě, ale určitě jsme si to užili a něco se naučili.

Hitace: 1.6
Zapsal: Donald , [24.11.2015, 09:20]