Minulé akce 3. chlapeckého oddílu


Táboření u jezírka

(01.05.2015 - 03.05.2015)
Aktualizováno 07.05.2015, 19:28

V pátek ráno jsme se sešli na nádraží, odkud jsme vyjeli vlakem do Svitav. Ze Svitav jsme pak šli pěšky po modré turistické trase okolo rybníku Rosničky a dále po zelené značce. Z Kukle nám již zbýval jen kousek cesty a po chvíli cesty jsme došli k malému rybníčku. Hned, jakmille jsme si oddechli, jsme začali stavět přístřešky na spaní (a proti dešti, kdyby začalo pršet). Mezitím jsme vykopali díru na ohniště, vyrobili záves na kotlíky a začali jsme vařit oběd. Špagety byly za několik minut hotové, tak jsme dali ohřát omáčku. Někteří z nás si odpoledě vyzkoušeli vyprusíkovat po laně na strom. Také jsem vyhlásil výzvu: uvařit za 15 minut litr vody s použitím sekery, 3 sirek a polena. Většina se o to pokusila, ale nikomu se výzva nepodařila splnit v určeném limitu. V předvečer jsme začali kopat díru na setonův hrnec. Měli jsme ho v plánu v sobotu, ale začali jsme kopat dříve,Výzva Noční bdění abychom to stihli. Večer jsme si opekli buřty, špekáčky, klobásy a další podoné věci, co jsme si přinesli. Než jsme šli spát, požádal Klíště o možnost plnění výzvy „Noční bdění“ (vydržet hodinu ve spacáku a neusnout). 

Ráno jsme všem oznámili výsledek Klíštětova plnění výzvy. Splnil. Ke snidani jsme si uvařili míchaná vajíčka a čaj. Měl je na starost Standa a myslím, že se mu povedli. Kečup také zjistil, že mu chutnají (i když je prý nikdy nejedl a myslel si, že je nemá rád). Během dopoleddne jsme se opět snažili uvařit litr vody za 15 minut. Nakonec se to dvěma povedlo – Klíště byl první a poté se to povedlo také Standovi. Během dne jsme také splnili další body potřebné pro splnění odborky Táborník I. stupně. Klíště se Standou splnili i tyto body, takže tím odborku získali. Odborka Táborník I. stupěňOkolo 11. hodiny jsme začali s vařením oběda. Ten jsem měl na starost já (Donald). Vařili jsme guláš. Nakrájeli jsme cibuli, mrkev, maso. Osmažili jsme cibuli, pak jsme přidali mletou papriku, maso a vodu. Poté jsme guláš vařili asi 2.5 hodiny. Přidali jsme mrkev a ještě jsme asi hodinu vařili. Dlouhé čekání se vyplatilo. Guláš chválili i ostatní. Odpoledne jsme začali ohřívat kameny na setonův hrnec. Když byly dost horké, dali jsme je do vykopané díry. Pak jsme tam dali žhavé a popel, brambory, maso, opět popel a žhavé, kameny, hlínu. Nakonec jsme vytáhli dřevěný kůl. Do díry, která po něm zůstala jsme nalili vodu, čímž jsme vyrobili páru, ve které se vše začalo péct. Díru jsme pak zahrabali. Večer jsme vykopali díru a maso vyndali. Bylo dobré. Po večeři jsme chvíli seděli u ohně a povídali si.

Jakmile jsme v neděli vstali, začali jsme vařit snídani – ovesnou kaši. Česnek už také připravoval oběd. Nastrouhal brambory a připravil těsto na bramboráky. Kolem 11. hodiny jsme je začali smažit. Po obědě jsme uklidili tábořiště a vydali se na zpáteční cestu do Svitav. Když jsme došli na nádraží, musel jsem ostatním oznámit, že jsem se o hodinu spletl a že vlak tedy jede o hodinu později. Nakonec jsme v pořádku dorazili do Třebové.


Hitace: 1.16
Zapsal: Donald , [07.05.2015, 18:07]
Účast: Meloun, Česnek, Kečup, Standa, Klíště, Donald,

Určeno družině: Racků,

Fotogalerie:
TROJKA - 3.chlapecký oddíl
Farská 113, Česká Třebová, 56002
kroj@seznam.cz | mapa webu | DIGin.cz 2007 | RSS kanály