Tábor Hoštejn 2006 - střední část

(03.07.2006 - 10.07.2006)
Aktualizováno 17.10.2006, 17:34

Druhá část zápisu z tábora je věnována střední části tábora. V úvodu byly dokončeny rozestavěné stavby a pořádně se rozjela CTH. Dále byly zahájeny dílny. Letos jsme zvládli 2 kola dílen naučných i výrobních. V naučných jsme probrali rozdělávání ohně, práci s nářadím a stavbu stanů. Výrobní dílny byly zaměřeny na výrobu dřevěných lžiček, lodiček z kůry a žonglovacích míčků. Dále se hrála spousta her. Domluvili jsme také turnaj se sousedním táborem – skauty ze Štemberka. Ve fotbale jsme prohráli 3:0. Vybiku jsme zase vyhráli. Na táboře jsme také volili „Misáka“. Večerní program byl vyplněn čtením, zpěvem, popř. Milionářem o táborové peníze. V sobotu se s táborem rozloučil náš kuchař Bivoj, kterému jsme ještě na rozloučenou popřáli a předali dar k životnímu jubileu. V neděli se konal výlet do Starého Města pod Sněžníkem, ze kterého jsme přes grafitový lom došli k chatě Paprsek a pak jsme šli do Petříkova. Zde jsme si zajezdili na bobové dráze a pak jsme šli na vlak do Ramzové. Ač nebyly návštěvy, tak jich náš tábor dost navštívilo. Tábor navštívili skauti ze Svitu, kam pojedeme v srpnu, dále nám přijela ses. Žáčková udělat hamburgery. Večer nás ještě navštívily sestry z Olomouce, které byly na výpravě z tábora na Hraničním potoce.

Další díly: